Reklama

Aneta Moczkowska prezesem Parku Śląskiego. Bez konkursu

Aneta Moczkowska. Fot. Tomasz Żak/biuro prasowe UMWŚ.

Grzegorz Żądło
Marszałek województwa szybko znalazł następcę dla Andrzeja Wyrobca, który 1 marca zrezygnował z bycia prezesem Parku Śląskiego. Kierowanie parkiem powierzył Anecie Moczkowskiej, która pełniła do tej pory funkcję sekretarza urzędu marszałkowskiego.

Marszałek nie chciał organizować konkursu, którego wynik i tak byłby rozstrzygnięty jeszcze przed jego ogłoszeniem. Postanowił zrobić prezesem Anetę Moczkowską, która również stanowisko sekretarza urzędu dostała bez konkursu. Wcześniej (od marca 2013 do stycznia 2015) była sekretarzem Urzędu Miasta Tychy. Pracowała też jako doradca prezydenta Tychów ds. komunikacji społecznej oraz w wydziałach: informacji, promocji i współpracy z zagranicą, funduszy europejskich, a także rozwoju miasta. Zanim Moczkowska trafiła do samorządu, pracowała w Imago PR.

Jest absolwentką politologii na Uniwersytecie Śląskim. – Głównym zadaniem nowej prezes WPKiW będzie pozyskanie pieniędzy na realizację projektów przygotowanych dla Parku Śląskiego – stwierdził Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Plan inwestycyjny parku jest ambitny, ale spółka nie ma na niego pieniędzy. Tych wyłożyć nie może też województwo, które jest poważnie zadłużone.

PRZECZYTAJ TEŻ: Park Śląski planuje duże inwestycje, ale nie ma na nie pieniędzy

Aneta Moczkowska ma 44 lata. Z ramienia województwa śląskiego zasiada też w radzie nadzorczej spółki Śląskie Wesołe Miasteczko.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*