Reklama

Miasto zbuduje toaletę w budynku parafii w Nikiszowcu

G. Ż.
W 2022 roku miasto chce zbudować toaletę w budynku parafii św. Anny w Nikiszowcu. Z naszych informacji wynika, że ma być ogólnodostępna.

Nikiszowiec jest chętnie odwiedzany przez turystów. Jednak poza kilkoma lokalami gastronomicznymi, nie mają oni gdzie załatwić swoich potrzeb fizjologicznych. Urząd miasta chce rozwiązać tę przyziemną sprawę i zbudować toaletę w budynku parafii św. Anny, który mieści się tuż obok kościoła. W przyszłorocznym budżecie na projekt i prace budowlane zabezpieczone zostało na ten cel 450 000 zł. Organizacją przetargu na toaletę ma się zająć Zakład Zieleni Miejskiej.

Jesteśmy po wstępnych rozmowach z proboszczem parafii św. Anny w sprawie udostepnienia nam jednego ze swoich pomieszczeń, gdzie taka toaleta mogłaby zostać stworzona, ale wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądała inwentaryzacja i możliwość przystosowania tego pomieszczenia – mówi Grzegorz Mazurkiewicz, naczelnik wydziału kształtowania środowiska UM Katowice.

Mimo że ma się mieścić w budynku parafii, toaleta ma być ogólnodostępna. Jednak jest jeszcze za wcześnie, żeby określić na jakich zasadach będzie można z niej korzystać.


Tagi:

Komentarze

  1. MZ 13 grudnia, 2021 at 11:26 am - Reply

    Przez lata w budynku domu parafialnego była dostępna toaleta, która była notorycznie demolowana… Na czym miałaby więc ta budowa polegać?

Dodaj komentarz

*
*