Reklama

Miasto sprzedaje zabytkowy budynek w Giszowcu

Grzegorz Żądło
Katowice wystawią na sprzedaż budynek w Giszowcu, w którym jeszcze kilka lat temu mieściły się mieszkania, restauracja, wytwórnia wędlin i fryzjer. W przeszłości był tu m.in. Skład Towarów Kolonialnych. Cena wywoławcza to 2,7 mln zł.

Na przetarg trafi kompleks budynków przy ul. Pod Kasztanami 33, 34 i 34a. Obiekt, który jest wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków, został zbudowany na początku XX wieku. Ma trzy osobne wejścia, stąd trzy różne numery adresowe.

Jeszcze kilka lat temu było tu 14 mieszkań i 4 lokale użytkowe, w tym restauracja, sklep z wędlinami i fryzjer. W 2016 roku prezydent Katowic zdecydował, że remont budynku jest nieopłacalny i trzeba go sprzedać. Rozpoczęło się wyprowadzania najemców. Ostatnie mieszkanie zostało wykwaterowane w połowie 2019 roku.

Budynek ma 1474,75 m kw. Dodatkowo miasto wystawia na sprzedaż garaż o powierzchni 59,13 m kw. Łączna powierzchnia działki to 4251 m kw.


Tagi:

Komentarze

  1. fred 18 maja, 2021 at 2:29 pm - Reply

    w porównaniu do wielu budynków remontowanych przez miasto ten jest w idealnym stanie technicznym. Ale widocznie komuś się spodobał

Dodaj komentarz

*
*