Reklama

Miasto sprzedaje kamienicę w centrum. Ostateczna cena jest dwukrotnie wyższa od wywoławczej

Zdjęcie archiwalne.

Grzegorz Żądło
Za 5,225 mln zł miasto sprzeda kamienicę wraz z oficyną przy ul. św. Stanisława 7 i 7a. Przetarg na kupno tej nieruchomości wygrała spółka Black Pearl Property, która w centrum Katowic ma już jedną nieruchomość kupioną na przetargu od miasta.

Cena wywoławcza w przetargu na sprzedaż nieruchomości przy ul. św. Stanisława 7 i 7a wynosiła 2,5 mln zł. Chętnych było 6. Ostatecznie licytacja zakończyła się na kwocie 5,225 mln zł, a wygrała ją Black Pearl Property sp. z o.o. To ta sama firma, która na początku roku wygrała przetarg na sprzedaż zabudowań byłej szkoły przy ul. Stawowej 6. Zaoferowała wtedy 16 856 000 zł.

Kamienica frontowa i oficyna przy ul. Stanisława 7 i 7a mają 1080 m kw. powierzchni użytkowej i stoją na działce o powierzchni 772 m kw. Budynek główny został wybudowany w 1880 roku. Jest ujęty w Gminnej Ewidencji Zabytków. Z kolei oficyna powstała w roku 1900.

Ostatni mieszkańcy zostali wykwaterowani z kamienicy z końcem 2021 roku. Od początku 2022 roku budynki stoją puste.


Tagi:

Komentarze

 1. Wojciech 15 marca, 2023 at 8:45 pm - Reply

  słupy czy co

 2. Piotr 6 marca, 2023 at 3:31 pm - Reply

  dziwne że tylko kupuję z przetargów nieruchomości spółka

 3. Jacek 3 marca, 2023 at 11:59 pm - Reply

  oj Prezes przepłacił kto tak licytuje na dzień dobry 2 x przebitka. hihihi

  ale co się dziwić wiadomo w dzisiejszych czasach kto jest prezesem:)

  Wygrał w totka to może wydawać ile mu się podoba.

  ale mi to taktyka bystrzak ma nową taktykę Pan Prezes walić jak z armaty . Mógł dać 8 mln wesoło by było to wtedy by wszyscy się przestraszyli .

 4. Aguś 2 marca, 2023 at 9:10 pm - Reply

  Miasto sprzedało zabytkowe kamienice w centrum Wrocławia. Nabywca zapłacił dużo więcej niż wynosiła cena wywoławcza. Katowicka spółka, która kupiła nieruchomość, zapłaciła 3 mln zł powyżej ceny wywoławczej.
  Też Black Pearl

 5. Agnieszka 2 marca, 2023 at 9:04 pm - Reply

  Tak, ale to był kabaret byłam na przetargu nikt nie licytował chyba prezes wielki wywalił cenę 5,2 mln i wszyscy wyszli mógł kupić za 3,5 mln, ale jak tak chciał to nikt nie wnika 🙂 . Sam sobie wylicytował Czegoś takiego w mieście nie było. Spadł z księżyca czy co?
  To już 3 kamienica bo kupiła ta spółka ” wielka ” 🙂 też na Warszawskiej 35 w Katowicach. Mają pieniądze to niech sobie przepłacają. Na bystrego biznesmena to nie wyglądał.

  • Sebastian 3 marca, 2023 at 7:10 am Reply

   To tych pozostałych pięciu oferentów w nosie dłubało?
   Rozumiem, że nie ma świecie takiej taktyki licytacji polegającej na wystraszeniu kontroferentów poprzez złożenie jako pierwszym wysokiej ceny?
   Nie ma takiego wariantu, że ktoś może podbijać celowo cenę i wiedząc o tym najlepiej go od razu usadzić, żeby nie ryzykował podbijając cenę?
   A poza tym, patrzcie ludzie co za ciemnota w tych spółkach – facet prezesuje a się nie zna na biznesach.. tylko marnymi milionami obracają.. mogli wziąć Agnieszkę i by mieli kasy po kokardy.
   Bardzo nieładnie swoje kompleksy i niepowodzenia przykrywać durnymi komentarzami. wobec konkurencji (bo skoro tam byłaś to Cię przelicytowali)

Dodaj komentarz

*
*