Reklama

Na granicy Śródmieścia i Załęża powstanie kolejny kompleks biurowy ze strefą relaksu nad Rawą

Redakcja
Cavatina Holding rozpoczęła budowę kolejnego kompleksu biurowego w Katowicach. Przy ul. Grundmanna, na działce na północ od rzeki Rawy, powstaną dwa 7-piętrowe budynki, połączone zielonym patio. Łączne znajdzie się w nich 48 000 m kw. powierzchni pod wynajem.

Cavatina powoli kończy budowę swojego pierwszego zespołu budynków w Katowicach, który powstaje pomiędzy ulicami Dąbrówki, Mickiewicza i Sobieskiego. Oprócz biur, znajdą się w nim mieszkania. Teraz deweloper rozpoczyna inwestycję niemalże naprzeciwko, po drugiej stronie ul. Grundmanna. W pobliżu działki, na której wyrosną biurowce, znajduje się m.in. siedziba katowickiej straży miejskiej.

Grundmanna Office Park Kompleks składać się będzie z dwóch 7-piętrowych budynków połączonych zielonym patio. Pod ziemią i na powierzchni powstanie ponad tysiąc miejsc parkingowych. Na parterach znajdą się lokale handlowo-usługowe, m.in. kawiarnie, pralnia, fryzjer, kwiaciarnia czy paczkomat. Za projekt kompleksu odpowiada zespół architektów Cavatina Holding.

Udogodnieniem dla rowerzystów mają być parking oraz stacje serwisowania i czyszczenia rowerów. Na terenie inwestycji znajdzie się też stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Najemcy budynków przy ulicy Grundmanna będą mieli do dyspozycji ponad 1 tys. m kw. zielonych tarasów oraz patio z boiskiem do gry w bule, ścieżkami rowerowymi i biegowymi. Jak informuje deweloper, “na tyłach inwestycji, na nadbrzeżu rzeki Rawa, znajdzie się rozległa zewnętrza strefa relaksu z zielenią i małą architekturą.”

W tym roku Cavatina Holding oddała do użytku 55 tys. m kw. powierzchni biurowej w wieżach Global Office Park.


Tagi:

Komentarze

 1. Sk 13 lutego, 2023 at 8:06 pm - Reply

  relaks nad Rawą dobre he he te miasto betonu upada Krupa może wydawać mnóstwo zezwolen na budowę osiedli i biurowców itp. i co efekt jest taki że ludzie uciekają z tego miasta!!! skoro prezydent jest dla deweloperów a nie mieszkańców!!!! Krupa może zaklinać ile chcę że dane GUS są nie efektywne itp prawda w oczy kole panie Krupa!!!!

 2. kato 24 16 stycznia, 2023 at 10:24 am - Reply

  komentarze zamieszczaja rownierz ludzie ktorzy z roznych wzgledow szukaja miejsca aby moc wyladowac swoje emocje lub niepowodzenia ….czesto przyjezdni z prowincji ktorzy porownuja swoje wsie w polsce do duzych aglomeracji i skupisk miejskich w europie ,brakuje im swiezego powietrza ciszy i spokoju, halas i rumor staje sie nie do zniesienia dla nich … swe zale zamieszczaja w komentarzach ….sa przeciwni wszystkim inwestycja ktore realizowane sa w duzych miastach ….nie nalezy sie tym przejmowac zbytnio ,podstawa prawidlowego funkcjonowania nowoczesnego miasta jest rozwoj .

 3. Jaro 27 grudnia, 2022 at 8:04 pm - Reply

  Inwestycja sama w sobie akceptowalna, problem logistyczny dla Wszystkich przyjeżdżających jak i mieszkańców rośnie.
  Procesu “Frankfurtyzacji” Katowic nie da się już zatrzymać, bo to miejsca pracy itd. Budynki ładne, brzydkie, o głupkowatych nazwach TOWER, CENTER, POINT, SKY itd. Teraz mamy jeszcze SPA nad Rawą 😉

 4. MM 26 grudnia, 2022 at 9:18 am - Reply

  “Relaks nad Rawą” dla kogoś mieszkającego w Katowicach brzmi to co najmniej dziwnie. Jakoś nie wyobrażam sobie jak mogłabym się zrelaksować w pobliżu Rawy wdychając jej jakże urocze aromaty. Przecież ta rzeczka to zwykły ściek śmierdzący na kilometr. Jak można mówić o relaksie w takim miejscu?
  Ponadto budując biurowce z kolejnym tysiącem miejsc parkingowych w samym centrum nietrudno chyba wyobrazić sobie jak to się przełoży na ruch na drogach w godzinach szczytu. A takich biurowców z tysiącami miejsc parkingowych powstało i powstaje ostatnio mnóstwo. I jak to się ma do tego legendarnego “zrównoważonego transportu” w Katowicach? Jak maja się te Katowice nie zakorkowywać skoro władze miasta wydają ciągle nowe pozwolenia na budowę kolejnych biurowców zamiast rozwijać komunikację miejską? Co z tego, że kupią parę nowoczesnych autobusów jak nie będzie miał nimi kto jeździć bo brakuje im kierowców, którzy odchodzą zniechęceni kiepskimi warunkami pracy?

 5. P Śl 25 grudnia, 2022 at 11:07 pm - Reply

  Oni jeszcze nic nie zaczęli budować i już wiedzą, że “Na parterach znajdą się lokale handlowo-usługowe, m.in. kawiarnie, pralnia, fryzjer, kwiaciarnia ” Najpierw to sobie trzeba takich najemców wyczarować.

 6. Romek 25 grudnia, 2022 at 10:10 pm - Reply

  hit k…. hit Katowice miasto nicości z tych tarasów będziesz wdychał smród spalin mieszkańców susnuwca wracającego po pracy i stojącego w korku na alei Roździeńskiego ewentualnie dostrzeżesz parking przy Silesia lub tory kolejowe rozdzielające to miasto na pół

 7. Adam 25 grudnia, 2022 at 5:47 pm - Reply

  Katowice miastem ogrodów … z betonu.

Dodaj komentarz

*
*