Reklama

Miasto pyta mieszkańców jak mają się nazywać baseny w Katowicach

Redakcja
Każdy może wymyślić nazwę dla nowych basenów. W Katowicach ruszyły konsultacje z mieszkańcami. Za propozycję, która spodoba się w urzędzie, będzie można dostać upominki.

Budowa basenów w Katowicach trwa. Wszystkie trzy obiekty, przy ul. Kościuszki, ul. Konnej i ul. Wczasowej, powstają ze sporym opóźnieniem. Niedawno pisaliśmy, że na obiekt w Parku Zadole trzeba będzie poczekać najdłużej. Trudno nawet oszacować, ile jeszcze potrwa jego realizacja. Jednak na pozostałych dwóch placach budowy, w Brynowie i Burowcu, prace powoli zbliżają się do końca. Z tego powodu w mieście ruszyły konsultacje z mieszkańcami. „W oczekiwaniu na otwarcie obiektów zapraszamy kreatywnych katowiczan do zmierzenia się z zadaniem nadania nazwy miejskim pływalniom” – ogłosił urząd miasta. Jak mówi Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa UM Katowice, chodzi o jakąś oryginalną inspirację. Jeśli żadna propozycja mieszkańców nie spodoba się w urzędzie, to możliwe, że nazwy w ogóle nie będzie. Każdy, kto chciałby przedstawić swój pomysł na nazwy dla dwóch basenów, ma na to jeszcze kilka dni. Propozycje można przesyłać na adres [email protected] lub przekazać osobiście w wydziale komunikacji społecznej (Rynek 13, p. 204a). Na zgłoszenie swoich nazw mieszkańcy mają czas do 25 października. Za najlepsze pomysły można otrzymać miejskie gadżety.


Tagi:

Komentarze

  1. Michał 19 października, 2019 at 1:43 pm - Reply

    Właśnie poinformowano że miasto Gliwice otrzymało dofinansowanie do centrum przesiadkowego w kwocie 130 mln. z Urzedu Wojewódzkiego.
    Zastanawia mnie ile miasto Katowice dostaje dofinansowania na centra przesiadkowe, baseny i inne budowane obiekty miejskie.
    Ciekawi mnie to z uwagi na fakt, ze Gliwice potrafiły wybudować wcześniej nowoczesny Stadion Miejski na 12000 osób. a następnie, za dofinansowania buduje obiekty strukturalne miasta.

Dodaj komentarz

*
*