Reklama

Miasto przesadziło drzewa, które pierwotnie miały zostać wycięte

G. Ż.
Ponad 30 drzew zostanie przesadzonych w Sosnowcu. Pierwotnie miały zostać wycięte, ale ostatecznie zostaną przeniesione. Niektóre mają nawet 10 metrów wysokości.

W Sosnowcu trwa budowa nowego Egzotarium. Z tego powodu ponad 30 rosnących w okolicy drzew miało zostać wyciętych. Jednak władze miasta zmieniły zdanie. Jarzębiny, klony, jarząby szwedzkie, śliwowiśnie, wiśnie ozdobne oraz orzech trafią na skwery w niedalekim sąsiedztwie nowo budowanego Egzotarium. We wtorek rozpoczęło się wyciąganie i przenoszenie drzew. – Nie jest to łatwa operacja, ale postanowiliśmy skorzystać z okazji i dać drzewom drugie życie. We wtorek za pomocą specjalistycznego sprzętu zostało wyjętych z ziemi trzynaście drzew, w kolejnych dniach w nowe lokalizacje trafią pozostałe drzewa. Po konsultacjach z fachowcami w tej dziedzinie wiedzieliśmy, że początek listopada to dobry czas na takie przedsięwzięcie – dodaje Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Uratowane drzewa mają od trzech do dziesięciu metrów wysokości, a ich wiek to cztery do dwunastu lat. Niektóre mają nawet 10 metrów wysokości.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*