Reklama

Miasto naprawiło swój błąd i przy nowych parkingach pojawiły się drzewa

Grzegorz Żądło
Mimo że sprawę osobiście pilotował wiceprezydent Katowic, Miejski Zarząd Ulic i Mostów, wbrew wcześniejszym ustaleniom, nie posadził drzew przy nowopowstałych parkinach na ul. Ceglanej i ul. Wita Stwosza. Sytuację uratował Zakład Zieleni Miejskiej. Szkoda wprawdzie, że drzew jest tylko 26, ale to i tak o 26 więcej niż było.

Kilkanaście tygodni temu zakończyła się budowa parkingów przy ul. Ceglanej i ul. Wita Stwosza. Miejsca postojowe powstały częściowo na rozjeżdżonych zieleńcach. Łącznie liczba miejsc parkingowych zwiększyła się o około 200. Miała się też zwiększyć ilość zieleni w tym miejscu. “Poza tym pojawi się nowa zieleń i mała architektura. Posadzone zostaną drzewa i zamontowane ławki” – pisaliśmy 1 marca, tuż po rozpoczęciu przebudowy. Takie były ustalenia, a osobiście pilotował je wiceprezydent Bogumił Sobula. Jak się jednak okazało, z niezrozumiałych względów, MZUiM, który był inwestorem, drzew nie posadził. Zamiast nich, powstały wątpliwej urody zieleńce, na których posadzone zostały niewielkie krzewinki. Na marginesie, część uschła w czasie największych letnich upałów.

Wita Stowsza na odcinku do autostrady, a przede wszystkim Ceglana zostały więc pustynią. Nie dość, że trawniki  zostały wybrukowane, to wbrew zapowiedziom, nie było też drzew. Sytuację uratował Zakład Zieleni Miejskiej, który posadził pomiędzy nowymi parkingami 26 drzew. To magnolie i wiśnie piłkowane. Drzew mogłoby być więcej, ale ZZM nie chce ich sadzić pod latarniami, żeby w przyszłości nie zasłaniały światła.

Tak czy inaczej, za kilka lat, kiedy drzewa podrosną, Ceglana i Wita Stwosza powinny wyglądać lepiej.


Tagi:

Komentarze

  1. maz 30 października, 2018 at 4:43 pm - Reply

    drzewa powinny byc na kazdej ulicy. estetycznie moglyby odzielac miejsca parkingowe.Samochody nie powinny stac na chodnikach.

Dodaj komentarz

*
*