Reklama

Miasto chce kupić budynek na potrzeby urzędu miasta

Zdjęcie: https://srk.com.pl.

Grzegorz Żądło
Urząd miasta szuka budynku, do którego mogłyby się przenieść rozrzucone w kilku miejscach wydziały urzędu. Miasto chciałoby kupić byłą siedzibę Katowickiego Holdingu Węglowego. Odbyły się już rozmowy w tej sprawie.

Na razie żadne wiążące decyzje jeszcze nie zapadły. Z naszych informacji wynika, że przedstawiciele miasta rozmawiali już z przedstawicielami Spółki Restrukturyzacji Kopalń, do której należy obecnie biurowiec przy ul. Damrota. Była siedziba Katowickiego Holdingu Węglowego ma 4822 m kw. powierzchni użytkowej. Została zbudowana w 1965 roku.

Nasze informacje potwierdza Ewa Lipka, rzecznik prasowy UM Katowice – Szukając oszczędności analizowane są różne możliwości, w tym także wykorzystanie tego budynku. Obecnie analizujemy różne lokalizacje i możliwości.

SRK nie chce na razie oficjalnie mówić o rozmowach z miastem. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że spółka czeka teraz na ruch miasta, które musi się zwrócić z oficjalną ofertą. Zgodę na ewentualną sprzedaż musi wyrazić zarząd SRK, rada nadzorcza i ostatecznie Skarb Państwa (czyli właściwy minister).

Miasto szuka dodatkowej siedziby, żeby przenieść do niej różne wydziały, które obecnie znajdują się m.in. przy ul. Warszawskiej, ul. 3 Maja czy ul. Pocztowej.

SRK wyceniła wstępnie biurowiec przy ul. Damrota na 10 mln zł.


Tagi:

Komentarze

 1. Mona 28 maja, 2020 at 4:06 pm - Reply

  Na pewno. Kaczor kazał kupić, żeby Katowiczanie zapłacili za utrzymanie zbankrutowanej spółki z sektora górniczego, bo to jej budynek.

 2. AA 28 maja, 2020 at 2:54 pm - Reply

  55 letni biurowiec będzie wymagał kosmicznych nakładów na remont i termomodernizację.
  Do kompletu dostajemy niefunkcjonalne klitki, wąskie korytarze i brak udogodnień dla niepełnosprawnych.
  Czy w Katowicach Krupa porozdawał już wszystkie działki że nie ma wolnego gruntu w centrum by coś wybudować.
  Wszak to prezydent-deweloper, jak by co to koledzy podpowiedzą jak się buduje.

 3. Luk 28 maja, 2020 at 2:08 pm - Reply

  Po co robic taka kupno starego budynku!!!! Niech miasto wybuduje nowoczesny budynek przy olimpijskiej !!! Tam gdzie chce odac dzialki za darmo czytaj dzierzawe!!!

Dodaj komentarz

*
*