Reklama

Miało nie być spotkań w sprawie CPK, ale będą online

Redakcja
Samorządowcy nie chcieli spotkań online w sprawie CPK, ale wykonawca studium wykonalności postanowił nie rezygnować z konsultacji. W najbliższych dniach o kolei dużych prędkości będzie głośno.

W czwartek w Tychach i Wyrach, w piątek w Czerwionce-Leszczynach i Rybniku. W tym tygodniu odbędą się pierwsze spotkania dotyczące inwestycji kolejowej w ramach CPK. Jedna z linii do planowanego portu lotniczego połączy Ostrawę z Katowicami i ma przebiegać przez wiele gmin w woj. śląskim. To sprawa, która od zeszłego roku budzi kontrowersje, ale teraz powraca przy okazji powstającego studium wykonalności. Analiza przygotowywana przez firmę Egis Poland musi uwzględniać też głos społeczny. Dlatego wykonawca niedawno podał terminy spotkań, które mają odbyć się w gminach. W związku z trwającą pandemią samorządowcy zaapelowali pod koniec stycznia o ich przełożenie. Przedstawiciele gmin nie chcieli, żeby konsultacje były prowadzone w formie online. Firma Egis zgodziła się na to, żeby poczekać i ustalić nowe terminy. Jednak teraz okazuje się, że wykonawca nie rezygnuje ze swoich planów.

Wbrew ustaleniom z gminami, postanowiono zrealizować spotkania w dwóch etapach. Pierwsze zostaną zorganizowane w formie online, a w kolejnym terminie mają się odbyć spotkania stacjonarne. Dla mieszkańców Katowic spotkanie w I etapie zaplanowano na poniedziałek, 14 lutego, o godz. 17.00. Wezmą w nim udział przedstawiciele firmy Egis Poland Sp. z o.o. oraz Centralnego Portu Komunikacyjnego Sp. z o.o. Łączenie za pośrednictwem platformy MS Teams – TUTAJ, a transmisja będzie dostępna również na kanale You Tube – TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*