Reklama

Mężczyzna groził, że zgwałci i zabije kobietę, która broniła nastolatka z Ukrainy

Łukasz Kądziołka
Mężczyzna wyzywał Ukraińca w autobusie w Katowicach. Wszystko zakończyło się dobrze dzięki kobiecie, która stanęła w obronie nastolatka. Policja ustaliła tożsamość sprawcy, ale szuka obywatela Ukrainy.

Groził, że się z nią zabawi i mówił, że ma przy sobie nóż. W Katowicach doszło do sytuacji, która mogła skończyć się dużo gorzej. Nie wiadomo, co wydarzyłoby się, gdyby nie reakcja jednej z pasażerek autobusu. Kobieta jechała autobusem numer 9. Na przystanku Brynów Centrum Przesiadkowe do pojazdu wsiedli nastolatek i mężczyzna, który po chwili zaczął go wulgarnie wyzywać. Obelgi było słychać w całym autobusie. Mężczyzna mówił po angielsku, że Ukrainiec ma wracać do siebie, że jest darmozjadem utrzymywanym z jego podatków. Kilka razy kazał mu pokazywać sobie bilet i groził mu ze względu na jego ukraińskie pochodzenie.
Mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny. W pewnym momencie zareagowała kobieta jadąca autobusem. Kiedy stanęła w obronie nastolatka, mężczyzna skupił się na niej. Jak wynika z jej relacji, groził, że ją zgwałci i zabije. 26-letnia kobieta zapytała chłopca, gdzie wysiada i wyszła razem z nim na przystanku Ochojec Sadowa. Agresor nie odpuścił, wyszedł za kobietą i nadal jej groził. Zrezygnował dopiero po tym, jak powiedziała, że dzwoni na policję. Wszystko działo się 9 czerwca, w godzinach 16.25-16.45.

Faktycznie 26-latka sprawę na policję zgłosiła i teraz zajmują się nią funkcjonariusze z komisariatu IV w Katowicach. Policja ustaliła już tożsamość podejrzewanego mężczyzny Nadal nie zgłosił się jednak drugi pokrzywdzony – nastolatek z Ukrainy. Policja prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. – Pokrzywdzony jest chroniony i nie będzie miał już styczności z tym mężczyzną. Zależy nam na tym, żeby zgłosił się z rodzicami i złożył zeznania – mówi podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa KMP w Katowicach. Zatrzymany mężczyzna jest podejrzewany nie tylko o kierowanie gróźb karanych w stosunku do nastolatka, ale również znieważenie na tle narodowościowym.

Chłopiec w chwili zdarzenia ubrany był w białą koszulkę z krótkim rękawem, kremowe krótkie spodnie, czarne buty sportowe z białym logo, przez rękę przewieszoną miał bluzę koloru biało-szarego i miał ze sobą plecak na kółkach. Wszelkie informacje, które pomogą policjantom w ustaleniu tożsamości pokrzywdzonego nastolatka, należy kierować do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ul. Lompy 19, nr tel. 47 851 25 55, 47 851 20 00  lub pod adresem e-mail: [email protected]


Tagi:

Komentarze

  1. Mateusz 26 sierpnia, 2022 at 11:52 am - Reply

    A kto ci każe płacić, ja jeżdżę bez biletu.

  2. Jafvhj 25 sierpnia, 2022 at 6:16 pm - Reply

    Dlaczego zasłonięta jest morda tego cwaniaczka w czerwonych spodniach?

  3. Pamiętamy Wołyń 1943 25 sierpnia, 2022 at 4:38 pm - Reply

    Polacy za komunikację płacą ukty nie ! skandal !!

Dodaj komentarz

*
*