Reklama

Marsz Równości na ulicach Katowic. Na trasie kilkuset policjantów

Zdjęcia Paweł Jędrusik.

G. Ż.
Ulicami centrum Katowic przeszedł dzisiaj Marsz Równości. Uczestniczyło w nim ponad tysiąc osób. Było też kilkuset policjantów.

To była mobilizacja jak na mecz podwyższonego ryzyka albo przyjazd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kilkadziesiąt oznakowanych radiowozów, i wiele nieoznakowanych. Piesze patrole i armatka wodna. Tak duże siły zabezpieczały Marsz Równości, który przeszedł dziś z Pl. Sejmu Śląskiego na Plac Grunwaldzki. Uczestnicy marszu szli w szczelnym kordonie policji, a „ogon” pochodu tworzyło więcej policyjnych pojazdów niż w kolumnie Tour de Pologne. Wszystko dlatego, że służby obawiały się konfrontacji uczestników marszu z narodowcami. Ci ostatni też mieli swoją manifestację w pobliżu pl. Sejmu Śląskiego. Byli także widoczni na trasie przemarszu i przemieścili się w pobliże jego mety.

W pochodzie, który tworzyli m.in. geje i lesbijki wzięli także udział przedstawiciele partii politycznych. Byli m.in. Zieloni i Nowoczesna.

Marsz Równości odbył się w Katowicach po 10 latach przerwy. Jego organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na problem dyskryminacji osób o odmiennej orientacji seksualnej i różnych mniejszości.


Tagi:

Komentarze

  1. Beata 9 września, 2018 at 10:04 am - Reply

    Tragicznie napisany artykuł

Dodaj komentarz

*
*