Reklama

Ludzie wrócili z Dubaju bez bagaży. Linie tłumaczą, że samolot był przeładowany

Ł. K.
Pasażerowie lotu z Dubaju do Katowic zostali bez bagaży. Dowiedzieli się o tym dopiero w kraju. Jak tłumaczy Wizz Air, część bagaży została rozładowana, bo było ich za dużo.

Samolot z Dubaju do Katowic linii lotniczych Wizz Air wylądował 2 stycznia z niewielkim opóźnieniem. Jednak niektórzy nie będą go wspominali dobrze. Wracający ze Zjednoczonych Emiratach Arabskich pasażerowie na lotnisku w Pyrzowicach dowiedzieli się, że przylecieli do kraju bez swojego bagażu. Jedną z takich osób była pani Renata, mieszkanka os. Paderewskiego. Do Dubaju poleciała na tydzień ze swoją córką. Jak twierdzi, w takiej sytuacji znalazło się ok. 20 osób. Niektórzy z nich mieli na sobie tylko lekkie rzeczy, bo cieplejsze zostawili w walizkach, żeby przebrać się na miejscu. Pani Renata w nadanych walizkach miała m.in. leki na astmę. Musiała umawiać się do lekarza, żeby kupić nowe jak najszybciej. – Dlaczego aż tyle ludzi zostało bez bagażu? – pyta Renata Wojda i prosi o nagłośnienie sprawy, żeby ostrzec innych klientów przewoźnika.

Wizz Air poinformował nas, że samolot był przeładowany ze względu na „nadzwyczaj dużą liczbę oraz wysoką wagę nadanych bagaży”. – Niektóre bagaże pasażerów zostały wyładowane przed odlotem, aby masa statku powietrznego nie przekroczyła dozwolonych limitów. Wszystkie bagaże zostaną dostarczone pasażerom przy następnym dostępnym locie tj. 3 stycznia – informuje Wizz Air. Pasażerowie, których bagaż nie dotarł do Polski, zostali jeszcze na lotnisku poproszeni o kontakt z obsługą. Tam spisano ich dane i numer bagażu. Dodatkowo powinni przesłać swoje roszczenia poprzez stronę wizzair.com. Na razie nikt nie przekazał pani Renacie i jej córce, co dzieje się z ich walizkami. Jak zapewnia Wizz Air, koszty poniesione przez poszkodowanych „zostały lub zostaną wkrótce zwrócone do rozsądnej kwoty na podstawie odpowiednich faktur„.


Tagi:

Komentarze

  1. a 4 stycznia, 2019 at 11:48 am - Reply

    A wczorajszy samolot z Dubaju miał międzylądowanie w Sofii i lądował w Katowicach ponad 3 godziny później niż planowano!

Dodaj komentarz

*
*