Reklama

Linię tramwajową na południe Katowic zaprojektują Belgowie

G. Ż.
Polski i belgijski oddział firmy Sweco zaprojektują linię tramwajową z Brynowa do Kostuchny. Konsorcjum zostało wybrane w przetargu. Projekt będzie kosztował  1 843 155 zł. Na jego wykonanie zwycięzcy postępowania mają 22 miesięcy.

Na ogłoszony przez urząd miasta przetarg wpłynęło 8 ofert. Przy wyborze wykonawcy w 60 proc. decydowała cena, a w 40 proc. doświadczenie. Sweco zdobyło 100 pkt. Drugie miejsce z liczbą 88 punktów zajęły Mosty Katowice, a trzecie z liczbą 77 punktów -Wrocławskie Biuro Projektów Drosystem Sp. z o.o. Na postępowanie przetargowe ogólnie wpłynęło 8 ofert.

Zadaniem wybranego w przetargu wykonawcy będzie przygotowanie projektów budowlanych, wykonawczych oraz szacunku prac i kosztów niezbędnych do realizacji inwestycji. W I etapie powstaną szczegółowe plany dotyczące 5,2 km torowiska tramwajowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, ścieżki rowerowej i węzła przesiadkowego „Kostuchna”. II etap będzie dotyczył nowej drogi, która może powstać wzdłuż torowiska, ale najwcześniej po 2030 roku.

PRZECZYTAJ: Nowa trasa tramwaju na południe Katowic

Budowa nowej linii i drogi dla rowerów potrwa do 2020 roku. Jej koszt szacowany jest na około 110 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*