Reklama

KTBS szuka wykonawcy domów w Giszowcu, które będzie mógł kupić każdy

Redakcja
Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło przetarg na wybór wykonawcy 8 budynków, które miejska spółka chce wybudować przy ul. Działkowej w Giszowcu. Domy zostaną wystawione na przetarg, a dochód z tej inwestycji ma zostać przeznaczony na remont kamienic przy ul. Mariackiej.

Przy ul. Działkowej w Giszowcu KTBS chce wybudować 8 budynków jednorodzinnych, w których znajdzie się 16 mieszkań. Spółka ma już pozwolenie na budowę. W każdym budynku znajdą się dwa dwupoziomowe mieszkania o powierzchni 78-90m kw. Do każdego mieszkania będzie przynależał ogródek. Powstanie też 8 garaży i 24 miejsca postojowe.

Budowa ma się rozpocząć latem 2021 roku i potrwać 12 miesięcy. Mieszkania mają więc być gotowe najpóźniej w III kwartale 2022 roku.

KTBS w dniu 19 kwietnia ogłosiło przetarg na wybór generalnego wykonawcy z terminem składania ofert do 14 maja.

To będzie pierwsza w pełni komercyjna inwestycja KTBS. Zarobione pieniądze mają zostać przeznaczone na remont kamienic przy ul. Mariackiej 30, 32 i 34, w których mają się znaleźć między innymi  mieszkania dla seniorów oraz mieszkania chronione.

Domy przy ul. Działkowej będzie mógł kupić każdy, bo zostaną wystawione na przetarg lub licytację. Jaka będzie cena wywoławcza? To okaże się po rozstrzygnięciu przetargu na wybór wykonawcy. Wstępne szacunki mówią o tym, że cena za metr może wynieść 6 500-7000 zł. Do tego trzeba doliczyć koszt ogródka, garażu i miejsca postojowego (około 1300 zł/ m kw.).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*