Reklama

Kościół oddał Katowicom dwie działki pod halę sportową w Podlesiu

Łukasz Kądziołka
Parafia z Podlesia oddała miastu działki za darmo. Ma na nich powstać hala sportowa. Dzięki podpisanym dzisiaj dokumentom uczniowie szkoły podstawowej nie będą się tłoczyć na małej sali.

Dzisiaj w urzędzie miasta podpisany został dokument, zgodnie z którym miasto otrzymało ponad 1300 m kw. terenu od parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Kościół znajduje się naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 21. Dzięki darowiźnie będzie można wybudować nową halę sportową. – Wizja rozbudowy i budowy hali sportowej ucieszyła wszystkich pracowników szkoły, a uczniowie są po prostu przeszczęśliwi. Gdy te plany zobaczyli, bo one przez kilka dni były wywieszone, niektórzy chodzą i mówią, że szkoda, że już nie doczekają tej pięknej przebudowy – mówi Beata Lubina, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 21 w Podlesiu. Nie tylko sala jest ciasna. Do szkoły chodzi 755 uczniów nie tylko z Podlesia, ale również z Zarzecza i Kostuchny. Dzieci muszą uczyć się się na zmiany, często do późnych godzin.

Miasto od 1,5 roku przygotowywało się do inwestycji, ale nie miało wystarczająco gruntów na realizację. – Na spotkaniu z rodzicami – kiedy pan prezydent przedstawiał projekt rozbudowy szkoły oraz plan zabudowy tych dwóch działek i fakt ich przekazania, o czym poinformowałem – spotkał się z wielkim aplauzem ze strony rodziców – mówi ks. Jacek Plech, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Decyzję o przekazaniu wyłącznie za koszty notarialne dwóch działek podjął arcybiskup, a dzisiaj oficjalnie teren położony po drugiej stronie ulicy znalazł się w posiadaniu miasta.

W miejscu, gdzie obecnie znajdują się boiska szkolne powstanie hala, szkoła zyska też 10 klas lekcyjnych. Po drugiej stronie ulicy znajduje się ogród parafii. To tam przeniesione zostaną boiska. – Będziemy się starali o każde środki zewnętrzne, bo im więcej ich zdobędziemy, tym więcej zostaje też w budżecie naszych środków. Jest to skalkulowane na około 18 mln zł – mówi prezydent Marcin Krupa. Wkrótce miasto ma zlecić projekt, który powstanie na podstawie gotowej już koncepcji.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*