Reklama

Parking w Podlesiu będzie darmowy. To tymczasowe rozwiązanie

Ł. K.
Bezpłatny parking powstanie obok stacji kolejowej w Podlesiu. Prezydent Marcin Krupa potwierdził nasze informacje, że miasto jest gotowe na realizację tymczasowego rozwiązania. Parking byłby otwarty dla mieszkańców do momentu zakończenia inwestycji kolejowych.

Potwierdziły się nasze informacje dotyczące centrum przesiadkowego w Podlesiu. Urząd miasta nie chciał zdradzić planów dotyczących budowy parkingu przy stacji kolejowej. O ten pomysł zapytaliśmy prezydenta. – To jest najprostsze rozwiązanie, ponieważ przyblokowało nas PKP PLK poprzez zamysł inwestycyjny. Okazało się, że teren, który wprowadziliśmy jako studium projektowe do budowy centrum przesiadkowego, będzie potrzey pod rozbudowę linii kolejowej – mówi Marcin Krupa. Prezydent potwierdził, że miasto ma plany utworzenia parkingu. Ten ma być bezpłatny i otwarty dla mieszkańców. Tak, aby dać im możliwość wygodnej przesiadki z samochodu na pociąg. Znajdą się tu też wiaty rowerowe. Miasto nie rezygnuje jednak z planu budowy centrum przesiadkowego. Zarówno w Podlesiu, jak i Piotrowicach. Parking ma być rozwiązaniem tymczasowym. W momencie zakończenia inwestycji PKP PLK, miasto wróci do realizacji centrum przesiadkowego w Podlesiu. Wtedy nowy obiekt powstanie na bazie istniejącego już parkingu. Korzystanie z niego będzie się odbywało na tych samych zasadach jak w przypadku innych węzłów. Na razie trudno stwierdzić, kiedy parking mógłby powstać. Została już wybrana działka przy ul. Uniczowskiej o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych. Jest to teren prywatny. Miasto rozpocznie rozmowy dotyczące przejęcia działki. O plany miasta pytała też Rada Jednostki Pomocniczej nr 22 w Podlesiu. Zgodnie z pismem, które otrzymał jej przewodniczący, Jacek Szymik-Kozaczko, przetarg na zaprojektowanie węzła „Podlesie” ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.


Tagi:

Komentarze

  1. Barbara 2 września, 2018 at 6:26 pm - Reply

    Nareszcie coś drgnęło w tej nie cierpiącej zwłoki sprawie.Centrum przesiadkowe w Podlesiu jest konieczne.Dzielnica najbardziej oddalona od centrum,a pociąg to najlepsza alternatywa szybkiego dojazdu do centrum.Obecnie mieszkańcy parkują na dziko,zapotrzebowanie na parking przeogromne,sama chętnie bym skorzystała i być może czasami zostawiłabym swój samochód w garażu.Sprawna komunikacja w Katowicach to nadal bolączka,zwłaszcza,że tyle nowych domów powstalo i nadal się buduje właśnie w Podlesiu.Ale od pomysłu do realizacji tego jakże ważnego przedsięwzięcia chyba daleka droga.

Dodaj komentarz

*
*