Reklama

Koronawirus w Polsce. Ponad 60% nowych przypadków to województwo śląskie

Redakcja
Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane na temat epidemii koronawirusa (od 1 do 3 maja będzie je podawać raz, a nie dwa razy dziennie). Wynika z nich, że w całej Polsce przybyło 228 osób zakażonych koronawirusem. Aż 141 z nich to mieszkańcy woj. śląskiego. Zmarło 7 osób, w tym dwie z woj. śląskiego.

Od kilku dni liczba chorych w woj. śląskim szybko rośnie. Ostatnich kilkanaście godzin nie przerwało tego trendu. Ponad 61% nowych przypadków zakażenia COVID-19 to mieszkańcy woj. śląskiego.

Nowi zarażeni to: 4 mieszkańców Rybnika (2 młodych, w średnim wieku i starszy), 2 mieszkańców powiatu rybnickiego (w sile wieku i w średnim wieku), 18 mieszkańców powiatu rybnickiego, 3 mieszkańców powiatu gliwickiego (młoda kobieta i 2 mężczyzn: starszy i w sile wieku), 8 mieszkańców Bytomia (najstarszy 93 lata, najmłodszy 42), mieszkanka Cieszyna w sile wieku, 9 mieszkańców powiatu żywieckiego, młody mieszkaniec Żor,  20 kolejnych mieszkańców Rybnika, 5 mieszkańców Katowic, młoda mieszkanka Świętochłowic, 7 mieszkańców Rudy Śląskiej, 2 mieszkańców Siemianowic Śląskich (młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 9 mieszkańców Żor, 6 mieszkańców powiatu wodzisławskiego, 4 mieszkanki Bierunia, 3 mieszkańców Mysłowic, 2 mieszkańców Tychów, 4 mieszkańców Gliwic, 2 mieszkańców Zabrza, 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, 10 kolejnych mieszkańców powiatu żywieckiego, starszy mieszkaniec Bielska-Białej, mieszkaniec powiatu tarnogórskiego w średnim wieku, 8 kolejnych mieszkańców Bytomia, mieszkaniec Cieszyna w średnim wieku, 2 mieszkańców Tarnowskich Gór (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku) i mieszkanka powiatu lublinieckiego w średnim wieku.

Łącznie w woj. śląskim jest 2380 potwierdzonych testami osób zakażonych.

Jest też 64 nowych ozdrowieńców. 5 spośród nich było hospitalizowanych w szpitalach, pozostali leczyli się w swoich domach, w izolacji. Najstarsza osoba, która wyzdrowiała, ma 91 lat i mieszka w powiecie lublinieckim, najmłodsza to 15-letnia mieszkanka Zawiercia. Łącznie 460 mieszkańców w województwie śląskim wyzdrowiało z Covid-19.

W woj. śląskim odnotowano też kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarł 55-letni mężczyzna z Rybnika, a w szpitalu w Gliwicach 85-letni mężczyzna z Świętochłowic.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*