Reklama

Koronawirus w Polsce. Ponad 5 tys. zakażonych i 30 kolejnych ofiar

Redakcja
Liczba osób zakażonych koronawirusem przekroczyła dzisiaj 5200. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło też 30 nowych zgonów. W woj. śląskim zakażonych było i jest w sumie 644 osób. Zmarło 36.

W porannym komunikacie Śląski Urząd Wojewódzki podał że obecność koronawirusa wykazały próbki pobrane w szpitalu specjalistycznym w Bytomiu od 5 osób (mieszkańców Bytomia, Zabrza i Katowic). Dodatnia okazała się także próbka pobrana od mieszkanki w sile wieku z powiatu zawierciańskiego.

W szpitalu zakaźnym w Tychach przebywa mieszkanka w sile wieku z powiatu będzińskiego. Również z tego powiatu pochodzą 2 kobiety w sile wieku, które będą leczyć się w domu.

Dobry stan zdrowia pozwala także na domowe leczenie pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych 8 mieszkańców Sosnowca – najmłodszy ma 31 lat, najstarszy – 72. W izolacji domowej przebywają także: młody mężczyzna z Katowic, mieszkaniec w sile wieku z powiatu zawierciańskiego, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej w sile wieku, młody mężczyzna z powiatu raciborskiego, mieszkanka w sile wieku z powiatu będzińskiego, mieszkaniec Piekar Śląskich w sile wieku, młoda kobieta z Lublińca, mieszkanka Wodzisławia Śl. w sile wieku, mieszkanka w sile wieku i młody mieszkaniec z powiatu tarnogórskiego oraz mieszkanka Częstochowy w sile wieku.

Po południu było już 15 nowych przypadków zakażenia.

Dzięki dobremu stanowi zdrowia w swoich domach leczyć się będą przez kolejne dni pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych: młoda kobieta z Bytomia, 2 mężczyzn z powiatu tarnogórskiego – starszy i w sile wieku, mieszkaniec Chorzowa w sile wieku, młody mieszkaniec powiatu zawierciańskiego, młody mieszkaniec powiatu rybnickiego, młoda mieszkanka Rudy Śląskiej, mieszkaniec Raciborza w sile wieku, 3 kobiety w sile wieku z powiatu wodzisławskiego, młoda mieszkanka powiatu raciborskiego, kobieta w średnim wieku z Żor, mieszkanka powiatu kłobuckiego w sile wieku, mieszkaniec w sile wieku z powiatu będzińskiego.

Są też kolejne osoby, które pokonały wirusa.

Dwa ujemne wyniki wykazały próbki pobrane od mężczyzny i kobiety z Zabrza – oboje w wieku 67 lat. W pierwszych dniach marca wrócili z Austrii. Mężczyzna wkrótce potem zaczął mieć uciążliwe objawy zakażenia Covid-19, takie jak gorączka, kaszel, osłabienie. Niedługo później objawy wystąpiły także u kobiety. Ostatecznie oboje trafili do szpitala zakaźnego w Tychach. Wdrożone przez tyskich lekarzy leczenie przyniosło skutek po ponad trzech tygodniach. Pacjenci mogą wrócić do domu.

Szpital w Tychach po kilku tygodniach może także opuścić dwóch kolejnych pacjentów: 77-letnia mieszkanka Katowic oraz 43-letni mieszkaniec Tychów. Z kolei pod okiem lekarza chorób zakaźnych szpitala w Bytomiu wyzdrowiał 69-letni mieszkaniec Gliwic.

Podczas izolacji w domach wyzdrowieli 52-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, 57-letnia mieszkanka Częstochowy, 71-letni mieszkaniec Bielska-Białej oraz 25- letnia mieszkanka Zabrza.

Spośród 30 ofiar koronawirusa z ostatniej doby, 4 pochodziły z woj. śląskiego. Zmarli to 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, oraz 3 osoby ze szpitala w Raciborzu: kobieta w wieku 64 lat i mężczyzna w wieku 44 lat z powiatu lublinieckiego i mężczyzna w wieku 81 lat z Raciborza.

Obecnie w woj. śląskim w szpitalach przebywa 226 osób, 11 473 jest w kwarantannie, a 7154 objętych nadzorem sanitarnym.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*