Reklama

Koronawirus w Polsce. Gwałtowny wzrost zakażonych w woj. śląskim

Redakcja
W ciągu ostatniej doby (do godz. 17 w niedzielę) w całej Polsce przybyło 548 osób zakażonych koronawirusem. Zdecydowanie najwięcej nowych przypadków – 170 – było w woj. śląskim. Zmarło kolejnych 13 osób, z których 5 w woj. śląskim. Poniżej najnowszy raport o sytuacji epidemicznej w Polsce i woj. śląskim.

Zgodnie z popołudniowym komunikatem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, koronawirusa wykryto u 3 mieszkańców Chorzowa (kobieta w średnim wieku i 2 mężczyzn w średnim wieku), 2 mieszkańców Żywca (kobieta i mężczyzna w sile wieku), mieszkanki w średnim wieku z powiatu żywieckiego, 12 mieszkańców powiatu lublinieckiego (najmłodszy 8, najstarszy 61), mieszkanki Mikołowa w średnim wieku, 3 mieszkańców Częstochowy (2 mężczyzn: w średnim wieku i w sile wieku oraz nastolatka), 2 mieszkańców Sosnowca (kobieta i mężczyzna w sile wieku) oraz mężczyzny w średnim wieku z powiatu kłobuckiego. W szpitalu zakaźnym w Raciborzu hospitalizowany jest starszy mieszkaniec Żywca.

Rano w niedzielę ŚUW poinformował o pozytywnym wyniku próbek pobranych u: 2 mieszkańców Żor (kobieta w sile wieku i młody mężczyzna), 2 mieszkanek powiatu tarnogórskiego (dziecko i kobieta w średnim wieku), 3 mieszkańców Żywca (młody mężczyzna i 2 kobiety: młoda i w średnim wieku), 34 mieszkańców powiatu żywieckiego, 7 mieszkańców Katowic (najmłodszy 25 lat, najstarszy 52), mieszkańca powiatu bielskiego w sile wieku, 5 mieszkańców powiatu rybnickiego (3 kobiety: dwie starsze i młoda, 2 mężczyzn: w sile wieku i w średnim wieku), 5 mieszkańców Tychów (najmłodszy 4, najstarszy 66 lat), 22 osób z Jastrzębia-Zdroju (najstarszy 82, najmłodszy 28 lat), mieszkanki powiatu cieszyńskiego w sile wieku, mieszkanki Cieszyna w sile wieku, 8 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najmłodszy 49, najstarszy 83 lata), 4 mieszkanek powiatu mikołowskiego (3 młode i w średnim wieku), 11 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najmłodszy 22, najstarszy 79 lat), mieszkanki Częstochowy w średnim wieku, młodego mieszkańca Bytomia, 12 mieszkańców Dąbrowy Górniczej, 6 mieszkańców powiatu będzińskiego, mieszkanki Lublińca w średnim wieku, 3 mieszkanek powiatu zawierciańskiego (2 w średnim wieku i w sile wieku), mieszkanki Lublińca w średnim wieku, 2 mieszkanek Zabrza (starsza i w średnim wieku), 3 mieszkanek Sosnowca (2 starsze i w średnim wieku), mieszkanki Bierunia w sile wieku, młodego mieszkańca Kłobucka, starszej mieszkanki Rudy Śląskiej, młodej mieszkanki Rybnika, mieszkańca Raciborza w sile wieku, mieszkańca powiatu raciborskiego w sile wieku oraz młodej mieszkanki Żor.

2 kolejnych mieszkańców wygrało walkę z koronawirusem. 64-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego był przez ostatnie ponad dwa tygodnie hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Tychach. Ujemne wynikły przyniosły także badania próbek pobranych od 52-letniej mieszkanki Cieszyna, która dochodziła do zdrowia w swoim domu pod ścisłym nadzorem sanepidu i lekarza zakaźnika.

W ciągu ostatniej doby zmarło 13 osób zakażonych koronawirusem. 5 z nich w woj. śląskim. W szpitalu w Tychach zmarli: 88-letni mężczyzna z Rudy Śląskiej, 81-letnia kobieta z powiatu lublinieckiego i 65-letni mężczyzna, a w szpitalu w Raciborzu – 76-letni mężczyzna z Zawiercia i 84-letni mężczyzna.

Od początku epidemii obecność koronawirusa stwierdzono u 9287 osób w całej Polsce, z czego 1443 w wyj. śląskim. Zmarło łącznie 360 osób (74 w woj. śląskim). Wyzdrowiało 1040 osób, z których 60 mieszka w woj. śląskim.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*