Reklama

Koronawirus coraz bliżej Katowic. Pacjent z Sosnowca leżał w szpitalu kilka dni

Szpital Powiatowy w Zawierciu. Źródło: www.facebook.com/szpitalzawiercie.

Redakcja
Dzisiaj potwierdzone zostały kolejne przypadki koronawirusa w województwie śląskim. Zarażeni pacjenci zostali zdiagnozowani w Sosnowcu, Chorzowie i Zawierciu. To daje już 11 przypadków w woj śląskim.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o kolejnych potwierdzonych przypadkach koronawirusa na Śląsku. W województwie pozytywny wynik badań stwierdzono u pacjentów w Sosnowcu, Chorzowie i Zawierciu.
Na zwołanej z tego powodu konferencji prasowej o okolicznościach wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa w mieście mówił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Pacjent został poddany testowi w szpitalu górniczym, czyli Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary. Mężczyzna ma około 30 lat. Został przewieziony do Zawiercia po kilku dniach przebywania na oddziale chorób wewnętrznych. To tam rozpoznano u niego koronawirusa. – Zgodnie z naszą wiedzą był od weekendu na terenie szpitala z objawami nie przypominającymi ani grypy, ani tym bardziej koronawirusa. Leczył się kardiologicznie i dopiero badania rentgenowskie pokazały, że chyba jednak schorzenia idą w innym kierunku – mówi Chęciński. – Cały czas jest prowadzana teraz praca, żeby wszystkie osoby, które miały gdzieś tam z nim kontakt zostały wychwycone. Żeby je o tym poinformować. Mamy wiedzę, że pracował na budowie i miał kontakt z wieloma osobami – dodaje prezydent Sosnowca. Możliwe, że swoją pracę wykonywał poza granicami województwa, ale nie są to informacje potwierdzone. W ostatnim czasie nie przebywał za granicą i nie miał kontaktów z osobami z zagranicy. Mężczyzna aktualnie przebywa w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, gdzie pod opieką medyczną jest również pacjentka ze stwierdzonym koronawirusem. Jego stan lekarze określili jako średni, stabilny. Od razu po tym SOR w sosnowieckim szpitalu został objęty kwarantanną. Najprawdopodobniej dlatego, że ci sami lekarze obsługiwali obydwa oddziały szpitala. Ponadto w szpitalu górniczym od wczoraj do odwołania obowiązuje zakaz odwiedzin.

W województwie śląskim jest aktualnie 11 potwierdzonych przypadków koronawirusa w: Rybniku (5), Cieszynie (3), Sosnowcu (1), Chorzowie (1) i Zawierciu (1). Natomiast w całej Polsce zdiagnozowano już 47 przypadków zakażenia koronawirusem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*