Reklama

Kontener ze szczepionkami stanął w Parku Śląskim. Chętni zaszczepią się bez rejestracji

Fot. Krystian Maj/KPRM.

Redakcja
W majówkę w Parku Śląskim będzie działał punkt szczepień. Stanął tam kontener, do którego będą mogły wejść osoby z e-skierowaniem lub tylko dowodem osobistym. W ten sposób rząd chce przyspieszyć i wypromować szczepienia.

Dzisiaj przed Stadionem Narodowym w Warszawie przedstawiciele rządu ogłosili rozpoczęcie ogólnopolskiej akcji dotyczącej szczepień przeciwko Covid-19. To ma być promocja i przekonanie obywateli do decyzji o zaszczepieniu. – Widzimy po Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, że jest to skuteczne. Że ta skuteczność jest coraz wyższa i wprost proporcjonalna do liczby zaszczepionych osób – mówi premier Mateusz Morawiecki. Żeby szczepienia promować i je usprawnić, w 16 lokalizacjach w całej Polsce staną namioty, kontenery lub ciężarówki. W nich będą wykonywane szczepienia. – W majówkę tę punkty będą zorganizowane w każdym mieście wojewódzkim. Będzie można tam przyjść ze spaceru, bez umówienia się. Wystarczy, że spełnia się jeden warunek, ma się wystawione e-skierowania – mówi Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Akurat w woj. śląskim kontener stanął prawie w mieście wojewódzkim, bo w Chorzowie. W Parku Śląskim będzie mógł zaszczepić się każdy obywatel powyżej 36 lat, który ma wystawione e-skierowanie. Przez trzy dni szczepienia będą wykonywane jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Po majówce mobilne punkty trafią w inne miejsca. Do powiatu, w którym akcja szczepień odbywa się wolniej niż w innych. Początkowo odbędzie się to tylko w celach promocyjnych. – W przyszłości, kiedy będzie więcej szczepionek, będziemy mogli w nich realizować regularne szczepienia. Nie tylko takie promocyjne jak w majówkę – mówi Michał Kuczmierowski, prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

https://www.facebook.com/SlaskiUW/posts/4113475765339258?__cft__[0]=AZWb5jfVrOvwW7bu-yE1KphTXwDEwhFtLlQFtPMBshPXvXAf60ZdjHHpayPljLR3IZWuQKfWoRlDeYdntwqIHSVptCtcCELLIOLouWF_J6Rq6Obye56UJ8Z4c–mTKHpmd53Qp_u3IEZdAmYbpak3vwDc486KcFZJ-3dTOx3otY7AQ&__tn__=%2CO%2CP-R

Punkt w Parku Śląskim stanął przy Kanale Regatowym po stronie Hali “Kapelusz” i zacznie działać 1 maja. Ma być otwarty w godzinach 8.00-18.00, a za organizację szczepień odpowiedzialny jest szpital MSWiA w Katowicach. Codziennie działać będą trzy ekipy wykonujące szczepienia. Dziennie będą w stanie wykonać do 800 dawek. Osoby, które będą chciały przyjść się zaszczepić, muszą mieć ze sobą e-skierowanie. W przypadku roczników, dla których szczepienia będą uruchamiane w długi weekend (1 maja – roczniki 1984-1985, 3 maja – roczniki 1986-1987), osoby te będą mogły przyjść do punktu i zostać zaszczepione na podstawie dowodu tożsamości.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*