Reklama

Koniec księgarni Matras na Stawowej

Szymon Kosek
Księgarnia sieci Matras na ul. Stawowej zostanie zamknięta. To efekt zadłużenia, jakie spółka ma wobec właściciela budynku, od którego wynajmuje lokal na parterze. Pozostałe księgarnie Matrasa w Katowicach będą działać nadal.

We wtorek 29 listopada na drzwiach księgarni pojawił się spięty kłódką łańcuch i stalowa sztaba. Na szybie wisi kartka z informacją od właściciela kamienicy. Pisze, że sieć już od kilku miesięcy zalega z opłatami za czynsz.

PRZECZYTAJ: Matras przy Stawowej zamknięty. Czy to koniec księgarni?

MatrasZapytaliśmy u źródła, co dalej z księgarnią przy Stawowej. Wszystko wskazuje na to, że zostanie zamknięta. – Wiąże się to m.in. z koniecznością wypowiedzenia umowy najmu – pisze zarząd spółki Matras S.A. Bezpośrednią przyczyną ma być zajęcie lokalu przez właściciela budynku, zdaniem Matrasa, bezprawne. – Mimo naszych wniosków formalnych, nie przedstawił potwierdzenia tytułu prawnego do przedmiotu najmu – czytamy dalej w odpowiedzi.

Klienci, którzy zamawiali książki przez internet i planowali ich odbiór w zamkniętej księgarni, mogą odebrać je w salonie Matrasa w Galerii Katowickiej.

Zarząd podkreśla także, że pozostałe 4 punkty w Katowicach cieszą się dużą popularnością i nie planuje zamykać żadnego z nich. Na początku listopada tego roku sieć otwarła sklep o powierzchni prawie 500 m2.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*