Reklama

Kończy się budowa hotelu Qubus. Otwarcie 1 grudnia

Grzegorz Żądło
Qubus Hotel Katowice zostanie otwarty 1 grudnia. Już rozpoczęło się przyjmowanie rezerwacji.

Hotel Qubus powstał przy ul. Moniuszki w centrum Katowic, tuż nad rzeką Rawą. Ze względu na ograniczoną powierzchnię działki, budynek ma kształt trójkąta. Do dyspozycji gości od 1 grudnia 2023 r. oddanych zostanie 97 pokojów 1 (13) i 2-osobowych oraz apartament.

Prace budowlane dobiegają końca, w tej chwili odbieramy już kolejne pokoje na krańcowych piętrach i skupiamy się na elementach aranżacyjnych – mówi dyrektor hotelu Szymon Przydworski.

Na poziomie „0” znajdzie się restauracja z tarasem, mieszcząca do 50 osób. Restauracja, w przeciwieństwie do centrum fitness z sauną i siłownią, będzie otwarta dla wszystkich chętnych.

Na spotkania biznesowe czy małe przyjęcia rodzinne przewidziane zostały także 2 kameralne sale konferencyjne.

W podziemiu powstał parking na 9 miejsc. Na zewnątrz miejsca parkingowe nie są planowane, chociaż ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Hotel w Katowicach jest 12-stym obiektem sieci Qubus Hotel, do której należą też m.in. obiekty w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku czy Łodzi.

Budowa Hotelu Qubus w Katowicach rozpoczęła się pod koniec 2019 roku. Niedługo później przyszła pandemia i wszystkie projekty hotelowe w Katowicach zostały przerwane. Jako pierwszy i jedyny, jesienią 2022, prace budowlane, zawieszone w lipcu 2020 roku, wznowił właśnie inwestor hotelu Qubus.

Powierzchnia całkowita 4-gwiadkowego Qubus Hotel Katowice wyniesie 5 500 m kw.

Sieć Qubus była już obecna w Katowicach, ale w 2016 roku hotel wyprowadził się z wieżowca Altus. Będzie to więc powrót do stolicy woj. śląskiego po ponad 7 latach.


Tagi:

Komentarze

 1. P Śl 26 października, 2023 at 8:45 am - Reply

  180 miejsc dla gości plus pracownicy i 9 miejsc parkingowych, ciekawie. Plus restauracja na 50 osób.

  • Mieszkaniec 28 października, 2023 at 2:28 pm Reply

   Większość gości hotelowych w Katowicach przyjeżdża pociągiem, bo są to głównie osoby z dużych miast (biznes, nauka). Były kiedyś przedstawiane takie analizy. Poza tym wokół absolutnie nie brakuje miejsc parkingowych. Owszem, bezpłatnych jest mało, ale mówimy o miejscach parkingowych, a nie bezpłatnych miejscach parkingowych – takich nie ma nigdzie, bo zawsze ktoś ponosi tego koszty – w przypadku Katowic głównie miasto – budowa, utrzymanie, naprawa niszczonej zieleni przez mieszkańców miast ościennych itp. Drodzy Państwo, jak kiedyś uwierzyliście, że cokolwiek jest za darmo, to przykro mi, ale nie. Zawsze ktoś płaci. Płatne parkingi np. pod Altusem mają jeszcze bardzo dużą pojemność.

  • kukura 27 października, 2023 at 4:57 pm Reply

   wystarczy dogadać się z Altusem, który ma parking podziemny.

   Normalka w każdym dużym mieście. W Wiedniu hotele w centrum w ogóle nie mają parkingów tylko zniżki na piętrowych parkingach w okolicy.

  • 100% 26 października, 2023 at 3:01 pm Reply

   Luz, reszta przypłynie Rawą gondolami i będzie odpoczywać na malowniczych bulwarach

   • Artur B. 27 października, 2023 at 3:34 pm Reply

    Pomysł z gondolami po „CZYSTEJ” Rawie jest genialny.

Dodaj komentarz

*
*