Reklama

Komunikacją miejską na wybory. 15 października będzie można jeździć bez biletu

Redakcja
„Jazda na wybory!” – pod takim hasłem Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia uruchamia bezpłatne przejazdy 15 października. Ma to zachęcić do udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Bezpłatna komunikacja miejska z okazji wyborów parlamentarnych. Dzisiaj Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia poinformowała, że w najbliższą niedzielę nie trzeba będzie mieć biletu w autobusach, tramwajach i trolejbusach jeżdżących pod szyldem Transport GZM. – Chcemy maksymalnie ułatwić wszystkim mieszkańcom możliwość oddania swojego głosu w wyborach. Nie wszyscy mają komisje wyborcze pod nosem. W mniejszych gminach często są one znacznie oddalone od miejsca zamieszkania. Zdarza się także, że głosujemy tam, gdzie jesteśmy zameldowani, choć mieszkamy w zupełnie innym miejscu. Z myślą o tych wszystkich mieszkańcach, uruchomimy bezpłatny publiczny transport zbiorowy w dniu wyborów – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu GZM.

Bezpłatna komunikacja obejmie wszystkie pojazdy ZTM-u i będzie dostępna na terenie całej metropolii, czyli łącznie w 56 gminach województwa śląskiego. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 15 października. Lokale wyborcze będą czynne w godzinach 7:00 – 21:00.


Tagi:

Komentarze

  1. JoMi 10 października, 2023 at 9:38 pm - Reply

    APELUJĘ O DARMOWĄ KOMUNIKACJĘ – UPORAJCIE SIĘ NAJPIERW Z TYM BUBLEM JAKIM JEST TRANSPORT GZM.
    https://katowice24.info/transport-gzm-bez-zmian-dlugie-kolejki-niedzialajace-tablice-na-przystankach-i-zablokowane-karty/

Dodaj komentarz

*
*