Reklama

Kolejny trudny miesiąc dla lotniska w Pyrzowicach

Redakcja
Lotnisko Katowice w Pyrzowicach opublikowało statystyki ruchu pasażerskiego za sierpień 2020. Statystyki nie są dobre. W porównaniu z rokiem ubiegłym, liczba obsłużonych pasażerów spadła o ponad 60%.

Branża lotnicza jest jedną z tych, w które epidemia koronawirusa uderzyła najmocniej. Widać to w statystykach. Sierpień był drugim pełnym miesiącem obsługi ruchu pasażerskiego w Katowice Airport po zniesieniu zakazu lotów. W ruchu ogółem obsłużono 260 tysięcy podróżnych, to jest o 400 tysięcy mniej (-60,6%) w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Z siatki połączeń regularnych skorzystały 154 tysiące pasażerów, czyli 0 121 tysięcy mniej (-44,1%) w porównaniu z ósmym miesiącem 2019 roku. W ruchu czarterowym linie lotnicze przewiozły z i do Pyrzowic 105 tysięcy osób, to jest o 278 tysięcy mniej (-72,5%) niż w sierpniu minionego roku.

Od stycznia do sierpnia 2020 z siatki połączeń regularnych i czarterowych Katowice Airport skorzystało 1,08 miliona pasażerów. To o 2,26 miliona mniej (-67,6%) w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

W sierpniu właściwie zakończył się sezon wakacyjnych wylotów. Biorąc pod uwagę również lipiec, najczęściej turyści latali z Pyrzowic do Burgas. Na tym kierunku było prawie 21,5 tysiąca pasażerów. Drugie i trzecie miejsce zajęły dwie greckie trasy. Heraklion z wynikiem 19,5 tysiąca podróżnych i Zakintos – 18,8 tysiąca pasażerów.

W Pyrzowicach najpopularniejszym państwem w ruchu czarterowym w trakcie tegorocznych wakacji była Grecja z wynikiem 74 tysięcy podróżnych. Druga była Bułgaria. W przypadku tego państwa pomiędzy Katowice Airport a Warną i Burgas podróżowało 31 tysięcy osób. Na trzecim miejscu znalazła się Hiszpania. W lipcu i sierpniu na kierunkach hiszpańskich w ruchu czarterowym Pyrzowice obsłużyły 19,3 tysiące pasażerów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*