Reklama

Kolejny dzień bezpłatnych przejazdów dla kierowców

Ł. K.
Stan powietrza znowu będzie fatalny. Jednak tym razem tylko w części województwa. Darmowa komunikacja będzie jednak obowiązywała w całym regionie. To druga w tym tygodniu okazja do bezpłatnego skorzystanie z pociągów Kolei Śląskich.

Zgodnie z prognozą WIOŚ, jutro jakość powietrza znowu ma być fatalna. Smog pojawi się w południowej części województwa. W dolinach i kotlinach beskidzkich jakość powietrza będzie bardzo zła. W aglomeracji nie wystąpią wysokie przekroczenia norm jakości. Stan powietrza w centralnej części województwa określono jako umiarkowany. Z tego powodu na terenie gmin metropolii nie będzie bezpłatnej komunikacji autobusowej i tramwajowej. Chociaż ostrzeżenie dotyczy tylko południowej części, to pociągami będzie można jeździć za darmo. Koleje Śląskie wprowadzają kolejny dzień bezpłatnych przejazdów dla kierowców. Będą one obowiązywały w piątek w całym regionie i przez całą dobę.

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. W przeciwieństwie do poprzedniej edycji akcji, w tym roku nie trzeba być właścicielem pojazdu. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*