Reklama

Kolejne zwężenie przy budowanym centrum przesiadkowym na Sądowej

Redakcja
Kolejny etap prac przy budowie centrum przesiadkowego. Dla kierowców oznacza to dodatkowe ograniczenia. Wprowadzone zostanie nowe zwężenie, a część samochodów pojedzie objazdem.

Będą kolejne utrudnienia w rejonie budowanego centrum przesiadkowego przy ul. Sądowej. Inwestycja z tygodnia na tydzień nabiera kształtu. Największy postęp widać za ogrodzeniem placu budowy. – Zakończono montaż konstrukcji stalowej wiaty peronowej oraz trwają prace związane z montażem paneli dachowych, podświetlanych listwami LED. W Budynku Obsługi Podróżnych wykonywane są prace wykończeniowe, jak również prowadzone są prace związane z montażem urządzeń dolnego źródła ciepła. Na zewnątrz trwa przebudowa ul. Goeppert-Mayer – podsumowuje stan robót Łukasz Majchrowski, kierownik budowy z firmy Budimex SA. Obecnie trwają tu prace polegające na przebudowie układu drogowego.

Robotami drogowymi objęta jest nie tylko ul. Goeppert-Mayer, ale również ul. Sobieskiego. Jednak największe utrudnienia dla kierowców stwarza przebudowa tej pierwszej. Z tego powodu będą oni musieli korzystać z objazdu. Już teraz ruch odbywa się tu tylko na dwóch pasach. Natomiast od czwartku, 1 sierpnia, wprowadzona zostanie nowa organizacja. Na ul. Goeppert-Mayer jezdnia zostanie zwężona, a auta będą się poruszały tylko w jednym kierunku. Kierowcy, jadący od strony ul. Grundmanna i ul. Gliwickiej, będą mieli do dyspozycji wyłącznie jeden pas ruchu aż do ul. Mikołowskiej. Oznacza to, że samochody, które będą chciały skręcić spod wiaduktu na ul. Mikołowską w lewo, będą musiały jechać prosto. Dojazd do Załęża od strony ul. Mikołowskiej będzie możliwy tylko przez pl. Wolności.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*