Reklama

Kolejne wydarzenia w Katowicach odwołane z powodu koronawirusa

Źródło: polskihokej.eu.

Redakcja
Hokejowy turniej i kongres lekarzy w Katowicach nie odbędą się zgodnie z planem. W związku z koronawirusem organizatorzy zmieniają plany. To być może nie koniec odwoływania wydarzeń.

Po głośnej sprawie zakazu udziału publiczności w Intel Extreme Masters w Katowicach kolejne imprezy nie odbędą się tak, jak planowano. Mowa o Mistrzostwach Świata Kobiet w hokeju na lodzie. Pod koniec marca miał się rozpocząć międzynarodowy turniej I dywizji grupy B. Zgodnie z decyzją Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, zawody w Katowicach będą jednym z sześciu odwołanych wydarzeń. Władze miasta uważają, że to rozsądna decyzja. – Obok reprezentacji Polski, w turnieju miały wziąć udział reprezentacje Chin, Korei, a także Włoch, czyli wszystkie te kraje, które w tym ognisku koronawirusa funkcjonują – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic i dodaje, że ma nadzieję na przełożenie tego wydarzenia na inny termin.

Kolejnym wydarzeniem, które zmieni swoją datę jest medyczna konferencja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Tu powód jest nieco inny, choć źródło ma to samo. W dniach 5-6 marca miał odbyć się V Kongres Wyzwań Zdrowotnych. Organizatorzy postanowili go przełożyć.

Postępując odpowiedzialnie, uwzględniając rosnące z dnia na dzień zaangażowanie przedstawicieli środowiska medycznego i decydentów w trudną do przewidzenia eskalację problemu związanego z koronawirusem, postanowiliśmy o przełożeniu zbliżającej się edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.” – piszą organizatorzy i zapowiadają, że wydarzenie odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2020 roku.

Takie zmiany pokrywają się z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. 2 marca na stronie GIS-u ukazał się komunikat: „Mając na uwadze kluczową rolę profesjonalistów medycznych w prewencji szerzenia się zakażeń, rekomenduję odwołanie wszystkich konferencji i wydarzeń branżowych z udziałem osób wykonujących zawody medyczne.” Ponadto GIS już kilka dni temu poinformował, że ze względu na dynamiczną sytuację epidemiologiczną decyzje o imprezach masowych ma podejmować wojewoda.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*