Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To już trzeci tydzień lutego. Zimy jak nie było, tak nie ma i przynajmniej w najbliższych dniach nic się w tej sprawie nie zmieni. W niedzielę ma być nawet 11 stopni. Na plusie. Taka pogoda może zachęcić do wyjścia z domu. Jak co tydzień, przygotowaliśmy kilka propozycji na weekend.

SOBOTA

Ptaszkowe Love w CH 3 Stawy

W galerii handlowej już po raz powstanie stolarnia. W niej powstanie kilkaset budek lęgowych dla ptaków oraz nietoperzy. Gotową budkę każdy będzie mógł wziąć ze sobą i powiesić na drzewie. Poza pomaganiem przyrodzie będzie się można też dużo o niej dowiedzieć. Odbędzie się spotkanie z pracownikami Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie. Dzieciom oddany zostanie ekologiczny kącik wraz z warsztatami sadzenia roślinek. Akcja rozpocznie się o godz. 12.00. Więcej TUTAJ.

Novika w Hipnozie

Nazywana pierwszą damą polskiej elektroniki Novika to dla wielu legenda sceny. W Hipnozie Kasia Nowicka zaprezentuje na żywo materiał z ostatniego albumu. Czwarty krążek, „Bez Cukru” to efekt współpracy m.in. z Manoidem czy Sampler Orchestra. Afterparty po koncercie zapewnią wspomniany Agim oraz Mr. Lex. Bilety kosztują 30 zł. Impreza rusza o godz. 11.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Targi Ślubne, MCK Katowice

Zespoły weselne, animacje dla dzieci i fotografowie. To tylko część szerokiej oferty, jaką znajdą goście MCK. Będą też osoby oferujące też mniej oczywiste usługi jak wedding planner. W niedzielę pary będą mogły zaplanować swój ślub i wesele. Będzie na nich czekało kilkadziesiąt stoisk otwartych od 10.00 do 17.00. Bilety w cenie 20 zł można kupić przy wejściu na wydarzenie. Więcej TUTAJ.

Koncert karnawałowy Parnas Brass Band, MDK „Szopienice – Giszowiec”

Zabawa z jednym z zespołów, które wzięły udział w akcji Dzielnica Brzmi Dobrze. To propozycja dla tych, którzy na koncertach nie lubią siedzieć, ale lubią instrumenty dęte. Członkowie zespołu są absolwentami Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp kosztuje 15 zł. Bilety do kupienia na wejściu. Więcej TUTAJ.

91. rocznica urodzin Kazimierz Kutza, kino Kosmos

Gdyby żył, skończyłby 91 lat dokładnie w niedzielę,  16 lutego. Z tej okazji odbędzie się pokaz filmu „I blisko i daleko”, który ukazuje życie Kazimierza Kutza. W filmie znajduje się ostatnia nagrana rozmowa z reżyserem. To opowieść o twórczości  i o filozofii życia Kutza. przed seansem zaplanowano spotkanie z Iwoną Świętochowską- Kutz oraz synem, Tymoteuszem Kutzem. Poprowadzi je dyrektor Teatru Śląskiego Robert Talarczyk. Bilety kosztują od 12 do 14 złotych. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

VI Parkowe Hercklekoty, Dolina Trzech Stawów

Ponad tysiąc osób przebiegnie i przemaszeruje przez Park Śląski. Walentynkowe zawody już po raz szósty opanują alejki parku. W sobotę zaplanowano biegi dla dzieci. Start o godz. 14.00. W niedzielę wystartują dorośli. Najpierw wyruszą ci, którzy pobiegną 10 km. Później ruszą zawodnicy na 5-kilometrową trasę. Starty obu biegów odpowiednio o 10.00 i 12.00. Więcej TUTAJ.


Komentarze

 1. Krzysztof 15 lutego, 2020 at 4:28 pm - Reply

  Portal Katowice 24 jest super. Było by większe zainteresowanie gdyby można było zamieścić in formację: kupię sprzedam wynajmę pomogę oddam za darmo oddam za minimalną opłatą itp. Dotyczyło by rzeczy i nieruchomości ale też temat: poszukuję pilnie itp.

  • Grzegorz Żądło 15 lutego, 2020 at 4:34 pm Reply

   Zainteresowanie już teraz jest bardzo duże. Nie planujemy uruchomienia możliwości zamieszczania ogłoszeń drobnych. Jest tyle grup na Facebooku, które skutecznie pełnią rolę takich tablic ogłoszeniowych, że u nas nie jest to raczej potrzebne.

 2. Ciekawy 15 lutego, 2020 at 3:05 pm - Reply

  Co ciekawego na mieście;
  Znowu wycinka na Muchowcu.
  Zawsze coś

Dodaj komentarz

*
*