Reklama

Kolejne narodziny w chorzowskim zoo. Wielbłądzia mama zaskoczyła opiekunów

Łukasz Kądziołka
Narodziny wielbłąda w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Opiekunowie byli zaskoczeni, bo nie wiedzieli, że samica, która przeprowadziła się tu nieco ponad rok temu, jest w ciąży. Młoda mama chyba też jest zaskoczona.

Ostatnio w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym z tygodnia na tydzień przybywa nowych podopiecznych. Kilka dni temu na świat przyszedł wielbłąd dwugarbny. Narodziny Loli, bo takie imię otrzymała, były zaskoczeniem. To pierwsze dziecko Roxi. Wielbłądzia mama mieszka w chorzowskim zoo od początku 2022 roku. Opiekunowie nie wiedzieli, że jest w ciąży. U wielbłądów trwa ona 13,5 miesiąca. Ponadto Roxi jest bardzo młoda jak na mamę. Dlatego chyba nie do końca zdawała sobie sprawę z tego, jak duża odpowiedzialność na niej spoczywa. Na razie nie ma pokarmu, więc opiekunowie muszą karmić jej córkę z butelki.

Lola jest dużo mniejsza w porównaniu do nowo narodzonych wielbłądów. Pracownicy zoo liczą na to, że młoda mama poczuje instynkt macierzyński i zacznie się opiekować córką. Mimo wszystko przyszłość Loli jest dość niepewna. Dlatego opiekunowie i weterynarze dokładają wszelkich starań, żeby miała jak największe szanse, by wyrosnąć na zdrowego i silnego wielbłąda.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*