Reklama

Kolejna miejska kamienica przyłączona do sieci ciepłowniczej. Przy okazji została wyremontowana

G. Ż.
Zakończyły się prace związane z remontem i uciepłownieniem kamienicy przy ul. Słowackiego 11 w centrum Katowic. Wszystkich 15 mieszkań zostało podłączonych do sieci ciepłowniczej. Przy okazji, odnowiona została elewacja od strony ulicy oraz klatka schodowa.

Kamienica przy ul. Słowackiego 11 nie było w złym stanie. Kapitalny remont przeszła nieco ponad 10 lat temu. Jednak cały czas problemem były piece węglowe, którymi większość lokatorów ogrzewała mieszkania. Wszystkie zostały zlikwidowane, a za ogrzewanie i podgrzanie wody użytkowej odpowiada teraz Tauron Ciepło.

Uciepłownienie budynku to jednak nie wszystko. KZGM przeprowadził m.in. remont konstrukcji dachu, wymienił instalacje: elektryczną, gazową i wod-kan., część stolarki okiennej, drzwi do mieszkań, drzwi strychowych i piwnicznych. Elewacja frontowa została wyczyszczona i pomalowana, a zdobienia architektoniczne zostały naprawione. Prace objęły też wymianę nawierzchni podwórza oraz montaż na nim ławek i posadzenie zieleni.

Remont kosztował w sumie około 1, 757 mln zł

Kamienica przy ul. Słowackiego 11 została zbudowana w 1905 roku. W latach 1920-25 została przebudowana. Wtedy też zmienił się wygląd elewacji. Budynek jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*