Reklama

Kolejna edycja „Lokalu na kulturę”

Ostatnim otwartym "Lokalem na kulturę" jest Galeria Szara. Fot. www.facebook.com/LokalNaKulture.

G. Ż.
We wtorek rozpoczęła się kolejna edycja programu „Lokal na kulturę”, który ma umożliwić wynajęcie lokalu od miasta na preferencyjnych warunkach przedsiębiorcom prowadzącym działalność kulturalną lub artystyczną. Do wyboru jest pięć lokalizacji w śródmieściu oraz w Szopienicach, Bogucicach i na Koszutce.

Zasady programu „Lokal na kulturę” są proste. W zamian za prowadzenie działalności kulturalnej, artystycznej lub twórczej miasto wynajmuje przedsiębiorcom pomieszczenia na preferencyjnych warunkach. Nie ma tu licytacji czynszów. Stawki są z góry określone. Remont lub adaptację lokalu trzeba zrobić na własny koszt.

Żeby starać się o wynajem lokalu, trzeba złożyć wniosek. W nim konieczne jest opisanie planowanej działalności oraz przedstawienie swojego dorobku artystycznego i twórczego. Trzeba też dołączyć wstępną koncepcję zagospodarowania lokalu i zakres prac remontowych. Ważne jest też wyliczenie jakie korzyści związane z działalnością lokalu odniosą mieszkańcy Katowic. Wszystkie warunki można znaleźć TUTAJ.

O przyznaniu bądź nie danego pomieszczenia decyduje komisja złożona z pracowników urzędu miasta, radnych i przedstawicieli organizacji pozarządowych i różnych instytucji.

W rozpoczętej właśnie edycji miasto wystawiło do konkursu pięć lokali. Przy ul. Chopina 8 do wynajęcia jest ponad 90-metrowy lokal na parterze (wejście od podwórka), w którym ostatnio mieścił się teatr i galeria. Stawka czynszu to 2,2 zł za m kw. (wszystkie kwoty netto). Przy ul. Katowickiej 3 w Bogucicach do zagospodarowania jest parter (82,34 m kw.) po zakładzie pogrzebowym. Czynsz – 4,37 zł. Na Koszutce przy Al. Korfantego 78A za lokal na parterze o powierzchni 81 m kw. (były sklep RTV i AGD) miasto chce 5,53 zł za m kw. Kolejne pomieszczenie też jest na Koszutce, przy ul. Górnika 9B (74,20 m kw + 17,5 zł piwnica). Ostatnio był tu sklep spożywczy.

Ostatni z wystawionych lokali znajduje się w Szopienicach przy ul. Obrońców Westerplatte 28. To 48,60 m kw. na parterze, po sklepie przemysłowym. Wykaz lokali i wszystkie informacje można znaleźć TUTAJ.

Czas na składanie wniosków mija 4 października. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie http://www.lokalnakulture.pl/ oraz w wydziale budynków i dróg UM Katowic (Rynek 1, pokój 205 lub pod nr tel. (32) 25 93 530).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*