Reklama

Dzień Dziecka w Katowicach, czyli gdzie się wybrać

Redakcja
Będzie zabawa na świeżym powietrzu, warsztaty, koncerty i wiele innych atrakcji. Jeśli dalej zastanawiacie się gdzie zabrać swoje dzieci z okazji ich święta, spieszymy z pomocą.

Rynek

Występy taneczne, koncerty orkiestr i grup wokalnych, pokazy futbolu amerykańskiego, gimnastyki artystycznej i karate. To wszystko na scenie ustawionej na katowickim Rynku. Ale w środę 1 czerwca wiele będzie się działo również poza nią. Odbędą się warsztaty plastyczne, garncarskie, zajęcia naukowe z eksperymentami i warsztaty z pierwszej pomocy. Najmłodszymi zajmą się profesjonalni animatorzy. Początek Dnia Dziecka na katowickim Rynku o godz. 12. Impreza potrwa do 18. Wstęp wolny.

Filharmonia Śląska

O godz. o 10 rozpocznie się koncert połączony z projekcją filmów animowanych. Orkiestra symfoniczna zagra trzy poematy symfoniczne: Czerwonego Kapturka, Kopciuszka i Kota w Butach. Wstęp jest wolny.

Muzem Śląskie

Wstęp do Muzeum będzie kosztował wyjątkowo 1 zł. Na miejscu rodzice wraz z dziećmi wezmą udział w grze muzealnej. Przy kasie każdy otrzyma karty z zagadkami, na które odpowiedzi trzeba będzie szukać na wystawach. Każdy kto poprawnie rozwiąże zagadki otrzyma mały upominek. Muzeum jest otwarte od 10 do 20.

Centrum Scenografii Polskiej (przy Muzeum Śląskim)

CSP przygotowało warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Spotkanie rozpocznie czytanie znanych bajek, po czym uczestnicy w grupach zabiorą się za stworzenie kostiumu swojej ulubionej postaci.
Zajęcia potrwają półtorej godziny i będą się rozpoczynać w trzech sesjach, o 9, 12 i 14.
Wstęp jest wolny, ale obowiązuje rezerwacja telefoniczna (32 251-57-14, 32-251-51-67).

MDK „Szopienice-Giszowiec” (wszystkie filie)

Oprócz pirackich zabaw, na dzieci czekają warsztaty taneczne i spektakl teatru dziecięcego. Impreza będzie się odbywać codziennie, od 31 maja do 2 czerwca, w kolejnych filiach MDK. Szczegóły tutaj.

Śródmieście i Bogucice

W środę odbędzie się Nightskating, zorganizowany tym razem specjalnie dla dzieci. Najmłodsi pokonają około 6 km trasę biegnącą od Pomnika Powstańców Śląskich przez Aleję Korfantego, Olimpijską, Góreckiego, Dobrowolskiego, Dudy Gracza, Warszawską, Damrota, Powstańców, Francuską, Jagiellońską, Kochanowskiego, Rynek. Przejazd poprzedzą warsztaty nauki jazdy o godzinie 18, a o 19 uczestnicy wyruszą w drogę. Organizatorzy zaznaczają, że czekają tylko na dzieci, które już potrafią jeździć na rolkach. Oczywiście nieletni muszą być pod opieką dorosłych.

Parafia Ewangelicko-Augsburska

Centrum Diakonijne „Słoneczna Kraina” przy ulicy Dudy-Gracza 6 zaprasza wszystkich na gry i zabawy. Będzie między innym slackline, bańki mydlane, koło fortuny i twister na trawie. Impreza potrwa od 15 do 19. Wstęp wolny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*