Reklama

Biurowce .KTW zbuduje Strabag

G. Ż.
Generalnym wykonawcą pierwszego z biurowców .KTW została austriacka firma Strabag. Budynek przy katowickim Rondzie wykona polski oddział tej spółki.

Inwestor, firma TDJ, w październiku 2015 roku ogłosił przetarg na wybór wykonawcy. Ostatecznie wybór padł na budowlanego giganta. – Jednym z kluczowych atutów, który skłonił nas do powierzenia zadania budowy pierwszego wieżowca STRABAG-owi, było olbrzymie doświadczenie firmy w realizacji dużych i skomplikowanych inwestycji na terenie całego kraju, w tym w Katowicach – mówi Maciej Wójcik, prezes TDJ Estate.

W ciągu kilku najbliższych dni wykonawca ma formalnie przejąć plac budowy. Po przygotowaniu zaplecza, ruszą pierwsze prace ziemne. Ma to nastąpić na przełomie czerwca i lipca. Roboty potrwają dwa lata. Najpierw, w ciągu 12 pierwszych miesięcy, powstaną trzy kondygnacje podziemne, przeznaczone głównie na parking.

Strabag zbudował już w Katowicach Silesia City Center oraz Galerię Katowicką i dworzec PKP.

TDJ Estate zawarł też umowę na zarządzanie inwestycją oraz sprawowanie nadzoru inwestorskiego z firmą Tebodin Poland, częścią grupy Bilfinger.

Pierwszy z biurowców .KTW będzie miał 66 metrów i 14 pięter. Powierzchnia pojedynczej kondygnacji wyniesie 1 480 mkw (więcej szczegółów na temat obydwu planowanych biurowców znajdziesz TUTAJ).

O planach inwestora czytaj  w rozmowie z prezesem TDJ Estate. Jeśli interesuje cię co o swoim projekcie mówią architekci, kliknij TUTAJ.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*