Reklama

Koleje Śląskie pojadą bezpłatnie nie tylko w dni smogowe

Ł. K.
Specjalna oferta Kolei Śląskich będzie działała tak samo jak w dni, gdy powietrze w regionie jest zanieczyszczone. Przewoźnik chce udowodnić, że dba o ekologię na co dzień.

Do tej pory od początku roku Koleje Śląskie przewiozły kierowców za darmo 8 razy. Gdy powietrze było bardzo zanieczyszczone, zapadała decyzja o tzw. dniu smogowym. Z bezpłatnych przejazdów skorzystało ponad 15,5 tys. kierowców  i ich osób towarzyszących. Teraz okazja do zamiany samochodu na pociąg będzie częściej. Nie tylko w dni smogowe. Koleje Śląskie uruchamiają akcję „Zielone Środy”. Pierwsza okazja do skorzystania z nowej oferty przewoźnika w pierwszy dzień wiosny, czyli środę 21 marca. Natomiast kolejne bezpłatne przejazdy będą możliwe w każdą pierwszą środę miesiąca, niezależnie od stanu powietrza. Jednak zasady pozostają takie same jak w dni smogowe.

Podczas kontroli wystarczy zamiast biletu pokazać ważny dowód rejestracyjny. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Akcja będzie obowiązywała na całej sieci Kolei Śląskich, z wyjątkiem odcinka przygranicznego Chałupki-Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec-Zakopane oraz kursów okazjonalnych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*