Reklama

KluboGaleria SARP. Od śniadania po imprezy do rana

Grzegorz Żądło
To ma być miejsce, które połączy dobrą kuchnię, muzykę i galerię architektury. Dziś wieczorem (10 października) oficjalnie rozpoczyna działalność KluboGaleria SARP.

Stali bywalcy lokalu przy ul. Dyrekcyjnej 9 pamiętają pewnie, że w tym miejscu przez kilka lat działał Archibar. Potem przez krótki czas mieściła się tu restauracja. Rok temu lokalem zainteresował się Rafał Czuchrowski, który prowadzi już w Katowicach klub Rajzefieber. Postanowił, że stworzy miejsce dla nieco starszej młodzieży. Początkowo wstęp na imprezy miały mieć osoby po 30-tce. Ostatecznie stanęło na 24 latach. Chodzi oczywiście o wejście na piątkowe i sobotnie imprezy, bo w tygodniu do KluboGalerii może przyjść każdy. Lokal będzie czynny od godz. 8 do północy (w piątki i soboty do 6 rano). Wczesne godziny otwarcia nie są przypadkowe. – Chcemy wypromować modę na jedzenie śniadań na mieście. Dlatego na początek działalności przygotowaliśmy specjalną ofertę promocyjną. Do każdej kawy, herbaty czy kakao, dowolne śniadanie z menu można będzie kupić za 1 zł – mówi Rafał Czuchrowski.
Skoro już o cenach mowa, to w “normalnej” ofercie śniadania zaczynają się od 10 zł. Najdroższym daniem w menu jest stek z sezonowanej wołowiny, który kosztuje około 80 zł. Z kolei za napoje trzeba zapłącić od 5 zł do 120 zł. Jedzenie to jednak nie wszystko. – Chcemy wypełnić ofertę kulturalną Katowic. Nasze miejsce będzie otwarte na ludzi kreatywnych, szukających niebanalnej przestrzeni. Zapraszamy do nas wszystkich, którzy cenią sobie luźną atmosferę, wyjątkowe koktajle, smaczną kuchnię i dobrą muzykę – zachwala Czuchrowski.

Wystrój lokalu został przygotowany w stylu industrialnym, ocieplony drewnianymi blatami stołu i baru. Ciekawy jest wysoki długi stół, przy którym może usiąść kilkanaście osób. Są też klasyczne stoliki i kanapy. Dominuje biel i czerń. W rogu stoi fortepian.

W pierwszym dniu działalności (otwarcie o godz. 20) zagrają trzej DJ-e: Zurt De Lux/SPATiF/Sopot, Kid/Warszawa oraz Joobs/ Katowice. Przy okazji będzie można obejrzeć wystawę finałowych prac, które brały udział w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej sali koncertowej dla Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Rybniku

Z kole 31 października w klubie wystąpią z kolei Piękni Chłopcy z Krakowa.


Tagi:

Komentarze

  1. Damian 4 stycznia, 2016 at 1:29 pm - Reply

    Tylko dlaczego takie ohydne piwo?
    Jakby był Żywiec to z pewnością nie było by tak pusto

Dodaj komentarz

*
*