Reklama

Kina w Katowicach dostaną pieniądze z „filmowej” tarczy antykryzysowej

Redakcja
Kina studyjne w Katowicach z dużym dofinansowaniem. Łącznie dostaną prawie pół miliona złotych z „filmowej” tarczy antykryzysowej. Jeszcze nie wiadomo na co zostaną przeznaczone te pieniądze.

Branża filmowa cierpi w trakcie pandemii, a koronawirus nie oszczędził również kin. Choć te były przez krótki czas otwarte. Gdy obostrzenia pozwalały na pójście do kin, to przychodziły do nich tłumy. Oblężenie w lutym przeżyły trzy katowickie kina studyjne. Zwłaszcza, że duże placówki jak Helios, Multikino i Cinema City nie zdecydowały się na otwarcie, więc te mniejsze nie miały konkurencji.
Okazuje się, że teraz kina studyjne otrzymają jeszcze wsparcie ze strony Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jak poinformowała instytucja Silesia Film, wszystkie należące do niej placówki mają skorzystać z programu „Wsparcie promocji polskiego filmu”. Wśród nich kina Kosmos i Światowid otrzymają po 180 tys. złotych, a kino Rialto – 90 tys. zł. Jednak na razie nie wiadomo na co kina wydadzą w sumie 450 tys. zł. Na razie PISF nie określił, jakie może być przeznaczenie finansowego wsparcia. Aby otrzymać dofinansowanie instytucja musiała zadeklarować, że w repertuarze znajdzie się miejsce dla polskich filmów i będą one emitowane w określonych porach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*