Reklama

Kilkaset nowych mieszkań powstanie na os. Witosa

Ł. K.
Deweloper wybuduje swoje osiedle niedaleko planowanej inwestycji TDJ Estate i tuż przy os. Różanym. Premier Park na os. Witosa to około 300 nowych mieszkań. Poza tym nowe drogi dla samochodów oraz rowerów, a także przedszkole. Zgodnie z planem, inwestycja ruszy jeszcze w tym roku.

Na zdegradowanym terenie powstaną nowe budynki mieszkalne. Deweloper już przygotowuje się do rozpoczęcia inwestycji. Aktualnie trwają prace projektowe, a wkrótce złożony zostanie wniosek o pozwolenie na budowę. Działki o łącznej powierzchni nieco ponad 1,5 ha są położone pomiędzy budowanym przez KTBS os. Różanym, a ul. Rataja.  Nowe osiedle zostanie wybudowane w śladzie po byłej  kolei piaskowej. Obecnie ten teren nie jest zagospodarowany. Na granicy wąwozu stoją garaże i ogródki działkowe. Jak zapowiada deweloper, firma BD Inwestor, przedsięwzięcie będzie jednocześnie rewitalizacją tego terenu. – Cały czas chodzi nam po głowie, aby osiedle łączyło, a nie dzieliło. Chcemy by był swobodny przepływ ludzi między tymi terenami (po obu stronach byłej linii kolejowej – przyp. red.) – mówi Tomasz Osior, prezes BD Inwestor. Osiedle nie będzie ogrodzone. Powstanie też nowy układ drogowy, m.in. połączenie ul. Rataja i ul. Sławka oraz ścieżka rowerowa łącząca ul. Witosa z ul. Sławka. Osiedle ma być budowane w dwóch etapach. W pierwszym mają powstać 3 mniejsze budynki, w których znajdzie się 108 mieszkań. Drugi to dwa nieco wyższe obiekty i ok. 170 mieszkań. Wysokość zabudowy wszystkich budynków nie przekroczy czterech kondygnacji naziemnych. Na razie inwestor nie chce zdradzać jeszcze wszystkich szczegółów. Jednak wiadomo już, że na każde z mieszkań ma przypadać jedno miejsce parkingowe w podziemnym garażu. Z kolei partery budynków nie będą w całości zabudowane (prezes BD Inwestor porównał to rozwiązanie do Superjednostki). Znajdą się tam strefy do spędzania wolnego czasu dla mieszkańców, np. zieleńce, place zabaw i siłownie zewnętrzne. Deweloper w pierwszym etapie zaplanował również budowę przedszkola.

Aktualnie trwają prace nad projektem osiedla. Odpowiada za niego pracownia Arkat Dietera Palety. Rozpoczęcie realizacji Premier Park uzależnione jest od uzyskania pozwolenia na budowę.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*