Reklama

Kibole GKS-u Katowice napadli na fanów Ruchu, którzy przyjechali z prezentami dla dzieci ze szpitala

Gónośląskie Centrum Zdrowia Dziecka, zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Starcie GKS-u Katowice i Ruchu Chorzów obok szpitala dziecięcego w Ligocie. Grupa kibiców z Chorzowa przyjechała do katowickiego szpitala, żeby podarować dzieciom prezenty. Zostali zaatakowani przez kiboli GKS-u Katowice. Sprawą zajmuje się policja.

Kibole GKS-u Katowice zaatakowali grupę kibiców Ruchu Chorzów, którzy przyjechali z prezentami do szpitala. Co roku fankluby zarówno Ruchu Chorzów, jak i GKS-u Katowice zbierają na prezenty dla dzieci ze szpitala dziecięcego w Ligocie. W tym roku kibice Ruchu 5 grudnia mieli złożyć wizytę pacjentom na kilku oddziałach Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i przekazać im mikołajkowe paczki. We wtorek przyjechali do Ligoty, a o godz. 16.00 mieli wejść do szpitala. Jak poinformował nas Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy GCZD, wizyta została odwołana w ostatnim momencie. Kibole GKS-u napadli na delegację kibiców Ruchu kilkaset metrów przed wejściem do szpitala. Zgodnie z relacją katowickich kiboli, która ukazała się na profilu facebookowym “Świat Kibiców”, miało dojść do dwóch starć, a kibole Gieksy byli w towarzystwie kolegów z Zabrza i Rybnika. W akcji brało udział kilkadziesiąt osób.

O ataku została poinformowana policja. Funkcjonariusze około godz. 16.30 przyjęli zgłoszenie i kilka minut później byli na miejscu. Jednak w okolicy szpitala nie znaleźli już nikogo. Do tej pory nie zgłosi się też żaden poszkodowany. – Policjanci nie otrzymali żadnego zawiadomienia o pobiciu. Jednakże z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa udziału w bójce, policjanci realizują czynności  w kierunku art. 158 kk (udział w bójce lub pobiciu – przyp. red.) i sprawdzają czy doszło tam do złamania prawa. Obecnie ustalają i  przesłuchują świadków oraz zabezpieczają zapisy monitoringu. Sprawą zajmują się policjanci z katowickiej komendy miejskiej oraz wojewódzkiej – poinformowała nas kom. Aneta Orman, oficer prasowy KMP Katowice.

Kibice i zawodnicy GKS-u Katowice w najbliższych dniach również mają przyjechać z prezentami do szpitala w Ligocie.


Tagi:

Komentarze

 1. Misiel 8 grudnia, 2018 at 6:08 pm - Reply

  Debile roku dzieci bez prezentów przez esbeków to nie chodzi o barwy a o dzieci

 2. Aldona 8 grudnia, 2018 at 12:40 pm - Reply

  To tylko potwierdza fakt że kibole nie mają za grosz rozumu. Byle tylko się bić i rozrube zrobić. Dzieci nie dostały prezentów. Zadowoleni? Kto jest teraz najbardziej poszkodowany? Szkoda gadać. Niech kibice z Gks-u się nie wysilają z tymi prezentami teraz. Już pokazali co mogą dzieciom podarować.

 3. Aneta 8 grudnia, 2018 at 11:48 am - Reply

  Czemu nie pozabijają tego bydła. To są śmieci, które należy utylizować.

 4. pytek 8 grudnia, 2018 at 10:42 am - Reply

  ale żeby tak do Katowic ? nie ma w Chorzowie żadnego szpitala ?

 5. Antoni 8 grudnia, 2018 at 8:58 am - Reply

  Zwierzęta

 6. MichalB 7 grudnia, 2018 at 7:21 am - Reply

  To jedyna grupa ludzi co do których powinni używać ostrej amunicji.

Dodaj komentarz

*
*