Reklama

Kibole GKS Katowice pobili w centrum miasta obcokrajowców. Zostali zatrzymani

Grzegorz Żądło
Policjanci z wydziału zwalczania przestępczości pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali sprawców pobicia, do którego doszło 6 października 2018 roku pod wiaduktem na ul. św. Jana. Grupa mężczyzn pobiła wtedy Kolumbijczyków. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, napastnikami byli kibole GKS Katowice.

6 października około godz. 4:31 policja dostała zgłoszenie o pobitych obcokrajowcach. Do ataku doszło pod wiaduktem na ul. św. Jana. Obywatele Kolumbii zostali tam zaczepieni przez grupę mężczyzn. Sprawcy zaczęli ich popychać i uderzać. Po chwili napastnicy odeszli, a świadkowie wezwali policję i pogotowie. Jeden z pobitych Kolumbijczyków został zabrany do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli miejski monitoring. – Szli po nitce do kłębka. Analizowali nagrania i prowadzili żmudną pracę wywiadowczą – mówi osoba znająca kulisy sprawy.

Ostatecznie kilka dni temu funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawców i zatrzymali trzech z nich. To mieszkańcy Katowic w wieku od 18 do 23 lat. Byli już znani policji, bo są kibolami GKS Katowice. Usłyszeli już zarzut pobicia. Policja przekonuje, że zatrzymanie kolejnych sprawców jest tylko kwestią czasu.

Śledczy określili wybryk kiboli jako chuligański, dlatego poniosą surowszą karę.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*