Reklama

Katowicki szpital wydał oświadczenie w sprawie śmierci 4-miesięcznego dziecka zakażonego koronawirusem

Redakcja
We wtorek pojawiła się informacja, że w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach zmarł 4-miesięczny chłopczyk z powiatu cieszyńskiego. Był zarażony koronawirusem. Dziś szpital wydał oświadczenie w tej sprawie.

Informacja o śmierci chłopczyka wywołała poruszenie. Zwłaszcza, że jak poinformowali sanepid i szpital, dziecko było zakażone koronawirusem. Lekarze nie ukrywali też, że chłopiec miał inne choroby. Nie chcieli jednak zdradzać szczegółów, zasłaniając się ochroną danych osobowych. Dzisiaj GCZD w Katowicach wydało specjalne oświadczenie w sprawie śmierci 4-miesięcznego chłopczyka.

Pacjent został przyjęty do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach 19 października 2020 w stanie bardzo ciężkim, z obciążonym wywiadem chorobowym oraz pozytywnym wynikiem testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Został przyjęty na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

U dziecka występowała ciężka niewydolność oddechowa i krążeniowa, która w kolejnych dniach, pomimo wielokierunkowego intensywnego leczenia, przekształciła się w niewydolność wielonarządową. Stan pacjenta nie poprawił się. 1 listopada 2020 chłopiec zmarł.

Jesteśmy głęboko zasmuceni tym tragicznym zdarzeniem. Rodzinie przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia i wsparcia.”


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*