Reklama

Katowice zapłacą za koncert Ich Troje ponad 400 tysięcy złotych

Piotr Zaczkowski tłumaczy, że mieszkańcy Katowic mają różne oczekiwania odnośnie kultury.

Grzegorz Żądło
Za jubileuszowy koncert zespołu Ich Troje w Spodku Katowice zapłacą ponad 400 tysięcy zł. Część występu pokaże telewizja Polsat. To jej agencja jest organizatorem koncertu.

Pochodząca z Łodzi grupa będzie w piątek 24 czerwca świętować 20-lecie działalności. Od dawna Michał Wiśniewski z zespołem promowany był przez telewizję Polsat. To właśnie stacja Zygmunta Solorza-Żaka przyszła do urzędu miasta z propozycją zorganizowania występu w Spodku. Nic za darmo. Katowice zapłacą z budżetu Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów 400 000 zł netto. W zamian Polsat ma pokazać dwie 45-minutowe części koncertu. W spotach promocyjnych będzie też wskazanie Katowic i logo miasta. Ponadto prowadzący mają mówić o Katowicach podczas samego koncertu. Informacja o sponsoringu ze strony miasta znajdzie się w napisach końcowych.

Skąd pomysł, żeby zapłacić prawie pół miliona złotych za koncert zespołu nie związanego w żaden sposób z miastem? – Potraktujmy to jak powitanie lata – mówi krótko Marzena Szuba, wiceprezydent odpowiedzialna za kulturę.

Piotr Zaczkowski, dyrektor IKKMO przekonuje, że kierowana przez niego instytucja musi dobierać swoją ofertę do różnego rodzaju odbiorcy. Stąd postawienie na Ich Troje. – W Katowicach mieszkają różni ludzie, którzy mają różne potrzeby, również w dziedzinie kultury – mówi Piotr Zaczkowski. Dodaje, że dużą wartością promocyjną dla miasta będzie transmisja części koncertu. Ten rozpocznie się o godz. 19.30 (bramy Spodka zostaną otwarte o 18). Wejście na antenę Polsatu zaplanowane jest na godz. 22.

Podczas koncertu wystąpią Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa (założyciele zespołu), Marta Milian (obecna wokalistka), Ania Świątczak i Justyna Majkowska (byłe wokalistki).

Bilety kosztują od 19 do 39 zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*