Reklama

Katowice zachęcają do zameldowania się. Do wygrania będzie pobyt w… Katowicach

Redakcja
„Melduję się w Kato” to nazwa kampanii, która ma zachęcić osoby mieszkające w Katowicach do zameldowania się. Urząd przygotowuje też konkurs, w którym do wygrania będzie pobyt w… Katowicach.
Katowice chcą, żeby jak najwięcej osób zameldowało się w mieście. Miasto rozpoczęło kampanię promocyjną.
Miasto jako argumentu za zameldowaniem podaje Katowicką Kartę Mieszkańca, która została uruchomiona 1 września 2020 roku i wraz z nią pojawiły się zniżki. Tańsze o połowę jest wejście na baseny miejskie. Poza tym 50% zniżki obowiązuje w obiektach MOSiR-u, m.in. na siłowniach i kortach tenisowych. Z taką samą zniżką można kupić bilety na wydarzenia kulturalne organizowane przez Miasto Ogrodów, na wystawy w Muzeum Historii Katowic czy spektakle w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum”. Pełny wykaz zniżek jest dostępny TUTAJ. Łącznie kartę założyło już ponad 53 tys. osób, a program ma ponad 100 partnerów udzielających zniżek dla posiadaczy KKM.
Według urzędu miasta dobrym powodem do zameldowania się jest też możliwość decydowania o podziale części pieniędzy z budżetu miasta. Chodzi o Budżet Obywatelski, którego pula w tegorocznej edycji wyniosła 15,6 mln zł.
Dodatkową zachętą dla niezameldowanych mieszkańców miasta ma być konkurs. Ma on zostać ogłoszony za dwa tygodnie, 20 października. Wiadomo już, że główną nagrodą będzie weekend w Katowicach dla znajomych lub rodziny zwycięzcy.

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*