Reklama

Katowice otwierają place zabaw

Niektórzy, jak tu w Szopienicach, nie mogą się już doczekać otwarcia placów zabaw.

Redakcja
Po kilkunastu tygodniach, Katowice otwierają place zabaw i plenerowe siłownie. Te, którymi zajmują się Zakład Zieleni Miejskiej i Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zostaną otwarte 10 czerwca. Urządzenia nie będą odkażane.

Place zabaw i siłownie plenerowe zostały zamknięte w Katowicach 19 marca. Była to reakcja na kolejne obostrzenia wprowadzane przez rząd. Tam, gdzie place są ogrodzone, na klucz zostały zamknięte furtki wejściowe. Z pozostałych miejscach place i siłownie zostały owinięte taśmą. Wszędzie znalazły się też informacje o zagrożeniu COVID-19.

Od 10 czerwca furtki zostaną otwarte, a taśmy znikną. Oczywiście, tam gdzie jeszcze zostały, bo w ostatnich tygodniach nie wszędzie przestrzegany był zakaz wstępu na place i siłownie.

Po otwarciu, urządzenia nie będą dezynfekowane. Trzeba będzie zachowywać ostrożność, podobnie jak w innych miejscach publicznych. Osoby dorosłe, które będą się opiekować dziećmi, powinny mieć założone maseczki. Konieczne jest też zachowanie dystansu społecznego, czyli odległości 2 m od innej osoby.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*