Reklama

Katowice kupiły od prywatnej osoby zielony teren naprzeciwko Galerii Libero

Zdjęcie: http://sip.katowice.eu/

Grzegorz Żądło
Za 1,673 mln zł netto Katowice kupiły od prywatnego właściciela prawie 5,5 tys. m kw. powierzchni przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kolejowej. Obecnie to zielony teren, na którym rośnie kilkadziesiąt drzew. Docelowo, w tym miejscu ma zostać zbudowany węzeł drogowy.

Akt notarialny w sprawie kupna-sprzedaży działki o powierzchni 5 431 m kw. został podpisany 26 października 2021 roku. Już kilka lat temu miasto kupiło sąsiednią działkę o powierzchni 4163 m kw.

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla Subcentrum Południe kupione przez miasto działki przeznaczone są w większości pod budowę węzła drogowego. Z jednej strony są więc potrzebne gminie, z drugiej, ich poprzedni już właściciele mieliby bardzo ograniczone możliwości w ich zagospodarowaniu.

Budowa węzła drogowego przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kolejowej to na razie odległa przyszłość. To III etap inwestycji pod nazwą „Rozbudowa Drogi Krajowej Nr 81 od węzła autostrady A4 z DK 86 do budowanego węzła z ul. Armii Krajowej – Etap II i III”.

Jak poinformował nas urząd miasta, w pierwszej kolejności przewidziane jest zlecenie przygotowania koncepcji dla III etapu, która ma zaproponować rozwiązania dla rozbudowy odcinka DK 81, obejmującego m.in. skrzyżowania: ul. Kościuszki z ul. Kolejową, ul. Kolejowej z ul. Jankego oraz ul. Kolejowej z ul. Rzepakową.


Tagi:

Komentarze

 1. Rt 30 listopada, 2021 at 4:46 pm - Reply

  Dziwne zagrywki Krupy tu chce budować nowy węzeł a w centrum chce zamykać i zwężać drogi !!! A gdzie panie Krupa tramwaj do bażantówa ?!!!!???

 2. P Śl 30 listopada, 2021 at 11:16 am - Reply

  Kolejne utopione pieniądze. Nie jest tajemnicą, że większość kierowców jedzie do centrum, a taka rozbudowa i tak im nic nie da, bo korek ciągnie się rano od KWK Wujek prawie do Famuru.

 3. połu 29 listopada, 2021 at 9:56 pm - Reply

  W końcu. Ten węzeł to jedno z najbardziej zakorkowanych miejsc na południu Katowic, zaraz obok tego koło OBI. Ale tak jest, jak cały ruch z południa miasta na północ odbywa się w zasadzie jedną ulicą.

 4. Grucha 29 listopada, 2021 at 5:09 pm - Reply

  Kolejne skrzyżowania za 100 milionów im się marzą. A jak tam tramwaj, który od 10 lat miał już jechać na południe?

 5. AA 29 listopada, 2021 at 4:38 pm - Reply

  Czy aby to nie ten sam teren i ten sam węzeł, który za swoją kasę miał wybudować inwestor galerii libero? ,Czy to aby nie zaraz obok tej działaczki miejskiej na której dzierżawca nasypał na drzewa parę metro gruzu? Znając życie za parę lat miasto sprzeda ten atrakcyjny teren za mniej niż obecnie wyniosła cena transakcyjna na rzecz jakiegoś dewelopera czy salonu samochodowego…..

 6. uzurpator 29 listopada, 2021 at 1:01 pm - Reply

  No tak. Potrzebujemy więcej węzłów drogowych.

  • Kicek 30 listopada, 2021 at 1:13 pm Reply

   Potrzebujemy

Dodaj komentarz

*
*