Reklama

Katowice chcą pomóc cudzoziemcom. Powstał dla nich specjalny punkt

Redakcja
Punkt dla cudzoziemców w Katowicach. Nowe miejsce ma pomóc cudzoziemcom w odnalezieniu się w Polsce i Katowicach oraz wesprzeć ich w najbardziej podstawowych sprawach.

​W Katowicach powstał punkt informacyjny dla cudzoziemców. Placówka została otwarta dzisiaj. – Ma to być miejsce, które ułatwi im aklimatyzację w mieście. W punkcie uzyskają niezbędną pomoc dotyczącą m.in. meldunku, zatrudnienia, dostępu do służby zdrowia, czy szkoleń językowych, jak również dostępu do oferty kulturalnej Katowic – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. To przykładowe sprawy, w załatwieniu których pomoc uzyskają osoby z innych krajów. Obsługa ma nie tylko udzielać informacji, ale również pomagać z formalnościami. – Nasi pracownicy posługują się językami: ukraińskim, rosyjskim, niemieckim i angielskim, co pomoże w kontaktach z osobami, które nie mówią po polsku – mówi Iwona Sosnowska-Wieczorek, prezes Fundacji In Corpore, która zajmie się prowadzeniem punktu. Miasto przekazało na działanie punktu 60 tys. zł.

Punkt znajduje się w lokalu przy ul. Młyńskiej 5 i będzie czynny w poniedziałki i czwartki w godzinach 12.00-17.00 oraz we wtorki, środy i piątki od 9.00 do 14.00. Aktualności dotyczące placówki pojawiać się będą na profilu Facebook.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*