Reklama

Katowice będą miały swoje Monopoly. Spodek najdroższy na planszy

Redakcja
Monopoly Katowice. Taką grę można będzie kupić w sklepach. Rozpoczyna się tworzenie katowickiej edycji popularnej gry Monopoly. Najdroższym obiektem na planszy będzie Spodek.

To gra planszowa, która powstała w latach 30. w Stanach Zjednoczonych. Pierwszym polskim miastem, które znalazło się na planszy, była w 2008 roku Gdynia w 2008. Później były też m.in. Kraków, Wrocław i Sosnowiec. Dzisiaj ogłoszono współpracę, której efektem będzie nowy miejski gadżet. Wiadomo na pewno, że będzie można w grze kupić Spodek. Ma to być najdroższy z obiektów dostępnych w katowickiej wersji Monopoly. Każdy będzie mógł kupić Spodek, a także go ułożyć. Oprócz tego, że hala widowisko-sportowa znajdzie się na planszy, wydane zostaną również puzzle złożone z tysiąca elementów.

Na razie wydawca gry nie zdradza zbyt wielu szczegółów, bo projekt dopiero zacznie powstawać. – Pokazaliśmy pierwsze miejsce na planszy, czyli Spodek. Rozpoczynamy rozmowy z partnerami i urzędem miasta na temat tego, jak będą wyglądać kolejne pola. W grę wchodzą kwestie graficzne, jak projektowanie pudełka i wnętrza – mówi Jan Jaźwiński z firmy Winning Moves. Wiadomo też, że w grze mają się pojawić komercyjne obiekty znane z krajobrazu miasta oraz szkoła. – Jedna ze szkół zostanie wybrana w drodze konkursu. Nasza młodzież będzie miała nakręcić jakiś filmik promujący grę czy samego pana Monopoly. Będziemy później to oceniali w urzędzie i tę najlepszą pracę wybierzemy. Wygrana szkoła uzyska możliwość znalezienia się na planszy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. Zadaniem konkursowym będzie nagranie filmu pokazującego radość z pojawienia się w mieście pana Monopoly. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zostaną rozesłane do szkół.

Żeby miasto mogło mieć swoje Monopoly, musi spełniać określone kryteria takie jak wielkość czy odpowiednia liczba charakterystycznych miejsc, które można umieścić na planszy. – Tworząc te edycje miejskie Monopoly, aspekt turystyczny i sprzedaż w innych miastach oraz krajach też wchodzą w grę. Przy tej edycji skupiamy się na tym, żeby to była gra, która dostarczy dużo radości mieszkańcom – tłumaczy Jaźwiński.
Premiera ma się odbyć jesienią 2021 roku. Monopoly Katowice będzie dostępne w sprzedaży w sklepach partnerskich Winning Moves, na przykład Smyku i Empiku. Dystrybucja ma być prowadzona przez co najmniej 3 lata. Na produkcję katowickiej edycji miasto wyda prawie 40 tys. złotych. Nowości związane z katowicką edycją gry można śledzić TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. zbyszek 21 marca, 2021 at 12:24 pm - Reply

  Monopol w Katowicach bez dworu Winklerow, katedry, zabytkowego dworca Kolei Slaskich, Torkatu, huty Baildon i Gisze, kopalni Ferdynand, Kleofas, Eminencja i innych ?
  Troche historii z dziedzictwa kulturowego i przemyslowego Katowic please ! – Drodzy Panowie !

 2. Igor 17 marca, 2021 at 10:00 pm - Reply

  Promocja w Kato kroczy 100 lat przed rzeczywistością w której żyjemy. Wywalanie kasy na gadżet, który potem będzie wciskany w postaci nagród na miejskich imprezach, kolejny pomysł po stercie innych gadżetów, które potem się rozdaje, bo nie ma co z nimi zrobić. Ale ktoś za wyprodukowanie weźmie kasę. Ciekawe czy będzie można kupić tramwaj na południe, albo stadion… Więcej pożytku by było, gdyby za kasę na tę grę, zlikwidowali choć kilka kopciuchów.

  • Maj 18 marca, 2021 at 12:24 am Reply

   Jesteś nie na bierząco. Kopciuchy już znikają. Do końca roku znikną wszystkie, a to że promocję miasta stawiasz na szali to szaleństwo i ekoobłęd.
   Inna sprawa, że jest to przeciętna gra. Jesienią właśnie w spodku odbędzie się Planszówki w Spodku. Polecam każdemu małemu i dużemu.
   https://katowice24.info/w-ten-weekend-gry-planszowe-przejmuja-spodek/

Dodaj komentarz

*
*