Reklama

Katowiccy radni apelują do prezydenta RP o nie podpisywanie konwencji antyprzemocowej

Grzegorz Żądło
Zaskakująca deklaracja katowickich radnych. Ci z PiS wspólnie z Forum Samorządowym i Piotr Uszok przegłosowali na dzisiejszej sesji apel do prezydenta Bronisława Komorowskiego. Proszą w nim o nie podpisywanie przyjętej przez Sejm ustawy o ratyfikacji Konwencji Rady Europy o przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Takiej uchwały nie było w dzisiejszym porządku obraz sesji. O jej wprowadzenie zwrócili się radny PiS, a konkretnie Piotr Pietrasz. Zdziwieni byli radni PO. Arkadiusz Godlewski stwierdził, że trudno głosować nad wprowadzeniem do porządku obraz uchwały, której treści nikt poza PiS nie zna. Po 10-minutach dokument mieli już wszyscy. Głosowanie okazało się formalnością. 18 głosów za wskazuje, że za przyjęciem uchwały glosowali wszyscy radni Forum Samorządowego i Piotr Uszok oraz PiS. To właśnie ci ostatni podpisali się pod projektem uchwały. Co ciekawe, mimo że jest ich tylko sześcioro, podpisów jest co najmniej siedem.

Jak radni PiS argumentują swoją decyzję? Oto fragment treści apelu: „Dyskusja sejmowa nad ratyfikacją przedmiotowej Konwencji wykazała szereg wątpliwości wobec tego dokumentu ze strony znacznej części posłów jak i przedstawicieli licznych stowarzyszeń i organizacji społecznych. Oznacza to brak powszechnego konsensusu w sprawie ratyfikacji dokumentu wywołującego poważne skutki społeczne. W naszej ocenie Konwencja pod pozorem ochrony przed przemocą w rzeczywistości forsuje niebezpieczne i patologiczne zmiany w podstawowych instytucjach  życia społecznego jakimi są rodzina i małżeństwo. Jest to całkowicie sprzeczne z naszą tradycją, wyznawanymi przez ogół wartościami i zapisami Konstytucji RP .” (pisownia oryginalna).

Cała treść apelu znajduje się na zdjęciu powyżej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*