Reklama

Karta Mieszkańca w Katowicach: są pierwsze szczegóły

Grzegorz Żądło
Prezydent Katowic Marcin Krupa poinformował dziś o pierwszych szczegółach Karty Mieszkańca, którą wprowadzi, jeśli wygra wybory. Katowiczanie mają mieć zniżki na parkingi, baseny i wstęp na imprezy kulturalne.

Kilkanaście dni temu, podczas inauguracji kampanii wyborczej, Marcin Krupa zapowiedział stworzenie Karty Mieszkańca. Ma to być zachęta dla osób, które mieszkają w Katowicach, ale się tu nie meldują. Tym samym nie płacą podatków, a jednocześnie korzystają “z miasta”. Karta ma upoważniać do tańszego parkowania w płatnej strefie. Jak zapowiedział prezydent, parkingi dla mieszkańców mają być “znacznie tańsze” niż dla przyjezdnych. – Trudno jeszcze mówić o kwotach. Pracujemy nad przeorganizowaniem strefy płatnego parkowania i włączenia do niej m.i n. strefy kultury – mówi prezydent. Dodaje, że możliwa jest zarówno sytuacja, w której dla mieszkańców dotychczasowe ceny pozostają niezmienne, a przyjezdni zapłacą więcej, jak i obniżenie dla katowiczan obecnych cen.

Tańsze będą też wejściówki na basen. Dla posiadaczy Karty Mieszkańca godzina będzie kosztować 8 zł, dla pozostałych dwa razy więcej. – Przygotujemy też  dużą ofertę zniżkową albo bezpłatną na te wydarzenia kulturalne, w których miasto bierze czynny udział. Chcemy też zachęcać przedsiębiorców, aby świadczyli usługi mieszkańcom Katowic taniej. Coś na wzór Karty dużej rodziny – mówi Marcin Krupa.

Karta Mieszkańca miałaby obowiązywać już w przyszłym roku.


Tagi:

Komentarze

  1. Kkant 9 marca, 2019 at 7:59 am - Reply

    Bzdurny I kosztowny projekt. Nice wystarczy karya mieszkanca w postaci dowodu os. z miejscem zamieszkania Katowice??? Ale po co ulepszyc to co mamy skoro mozna zaangazowac tylu nowych ludz I eydac tyyyyyle zbednej kasy… Brawo za antyprzedsiebiorczosc…

  2. Brys 27 września, 2018 at 7:47 pm - Reply

    Temu panu podziekujmy juz lepiej…

  3. Zbyszko 27 września, 2018 at 1:57 pm - Reply

    Czyli wszystkie pozostałe miasta Metropolii powinny wprowadzić specjalne wyższe ceny biletów dla katowiczan.

Dodaj komentarz

*
*